حمله موفقیت‌آمیز روسیه با پهپادهای ایرانی به نزدیکی کیف

ترجمه مجله هفته

هواپیماهای بدون سرنشین به اهدافی در نزدیکی کیف حمله کردند: ناتو از استفاده روسیه از پهپادهای رزمی ایران نگران است
گزارش ها حاکی از آن است که پهپادهای (انتحاری) کامیکازه مقر تیپ ۷۲ اوکراین در بلایا تسرکوف در شمال کیف را هدف قرار دادند.
ناتو با نگرانی فزاینده ای شاهد موفقیت روس ها در استفاده از پهپادهای ساخت ایران در شهر بندری اودسا و اکنون دیگر شهرها است.
بر اساس اطلاعات رویترز، ارتش روسیه برای اولین بار به اهدافی در نزدیکی پایتخت اوکراین با پهپادهای کامیکازه حمله کرده است.
در شب پنجشنبه بیش از سه ساعت سیگنال هشدار حمله هوایی در پایتخت و مناطق همجوار به صدا درآمد.
به گفته نیروی هوایی، در مجموع ۱۲ پهپاد ایرانی از جنوب به سمت اهدافی پرواز کرده اند. بنا به گزارش رسانه ها، یک پادگان در بلایا تسرکوف هدف قرار گرفت.
همزمان گزارش هایی مبنی بر هدف قرار دادن مقر تیپ ۷۲ اوکراین در بلایا تسرکوف توسط پهپادهای کامیکازه ایرانی منتشر می شود.
جنوب بلایا تسرکوف از مواضع روسیه حداقل ۳۸۰ کیلومتر فاصله دارد و این نشان می دهد که پهپادهای ایرانی توانسته اند این مسیر طولانی را بدون آنکه توسط ماهواره ها و رادارهای اوکراینی و آمریکایی کشف بشوند طی کرده و به محل عملیات خود رسیده و آن را هدف قرار دهند.
الکسی کولهبا فرماندار منطقه کیف گفت: در طول شب، دشمن با پهپادهای کامیکاز از نوع شاهد-۱۳۶ به بلایا تسرکوف حمله کرد.
وی گفت: «یک نفر مجروح شد. چندین تاسیسات زیربنایی آسیب دیدند.»
ساکنان محلی به رویترز گفتند که چهار انفجار متوالی را شنیدند و یک ساعت بعد دو انفجار دیگر را شنیدند. «اولین صدای انفجار را شنیدم، دومی را هم دیدم و هم شنیدم. ولادیمیر، ۸۰ ساله، که در روبروی ساختمان آسیب دیده زندگی می کند، گفت: صدای بلندی به گوش می رسید، و سپس «بوم» به دنبال آن یک انفجار رخ داد. »
ماه گذشته، اوکراین اولین حملات روسیه را با استفاده از پهپادهای ساخت ایران را گزارش کرد، اما تاکنون این حملات بیشتر جنوب این کشور از جمله شهر استراتژیک اودسا در دریای سیاه را هدف قرار داده است.
به گزارش بیزینس اینسایدر، مقر ناتو در بروکسل در حال حاضر با نگرانی فزاینده نظاره گر موفقیت روس ها در استفاده از این هواپیماها در شهر بندری و سایر شهرهای اوکراین است.
یکی از مقامات ارشد ناتو به بیزینس اینسایدر گفت: پهپادهای ایرانی برای اوکراین مشکل ایجاد می کنند.
این هواپیماها با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به سمت مقصد پرواز می کنند، تنها دو و نیم متر عرض دارند و تنها ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارند.
مکان یابی آنها برای دستگاه های رادار دشوار است زیرا در ارتفاع پایین نیز پرواز می کنند.
ایران ارسال پهپادها به روسیه را تکذیب می کند و کرملین نیز در این مورد اظهار نظری نکرده است. کیف می گوید مسکو در ماه سپتامبر استفاده از پهپادهای ایرانی را در میدان نبرد آغاز کرد.
اوکراین اخیراً سفیر ایران را به دلیل ارسال پهپاد به روسیه اخراج کرد.
گفته می شود پهپادهای شاهد-۱۳۶ ساخت ایران در اواخر سپتامبر به یک انبار مهمات ارتش اوکراین در بندر اودسا حمله کردند و محموله های تسلیحاتی ناتو را منهدم کردند.

2 دیدگاه برای «حمله موفقیت‌آمیز روسیه با پهپادهای ایرانی به نزدیکی کیف»

  1. حکایت عجیبی است. درحالی که دولت ایران ارسال هرگونه سلاح و پهپاد را به روسیه انکارمی کند، شمااصرار دارید که پهپادهای ایرانی دراوکراین ویرانگری می کنند. ایم جز افتادن در دام تبلیغات جنگ طلبان نیست و به هدف شما که ظاهرا مشتاق کمک به پیروزی پوتینهستید کمکی نخواهد کرد.
    khabaronline.ir/xjhJL

    لایک

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.