پرش به محتوا

آمریکا: دستور ترور دختر الکساندر دوگین از کیف صادر شده.

سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تحقیقات روسیه را تایید کردند.

نوشته اینا سمبدنر
یونگه ولت
ترجمه مینا صابری

این اظهارات اتهامات مقامات امنیتی روسیه تنها چند روز پس از قتل داریا دوگینا را تائید میکند:
گفته می‌شود که بخش‌هایی از دولت اوکراین مجوز حمله با خودروی بمب‌گذاری شده به دختر الکساندر دوگین فیلسوف راستگرا در ۲۰ اوت را در نزدیکی مسکو پایتخت روسیه صادر کرده‌اند.
همانطور که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز چهارشنبه (به وقت محلی) گزارش داد، منابع ناشناس سرویس های مخفی ایالات متحده این موضوع را افشا کرده‌اند.
این روزنامه نوشت که دست داشتن اوکراین در این ترور هفته گذشته در درون دولت ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت.
بلافاصله پس از این ترور، اوکراین هر گونه دست داشتن در قتل را رد کرد و همچنان روی این اظهارات پافشاری میکند.
میخائیلو پودولیاک مشاور رئیس جمهور به روزنامه گفت که «هر قتلی در زمان جنگ» باید در خدمت هدف خاصی باشد، «تاکتیکی یا استراتژیک».
دوگینا «مطمئنا» یکی از اهداف مربوطه به خصوص در اوکراین نبود.


دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روز پنجشنبه یادآور شد که «دست داشتن دولت اوکراین در این اقدام تروریستی» قبلاً «توسط سرویس های ویژه ما ادعا و اثبات شده است».
پسکوف گفت که این یک سیگنال مثبت بود که سرویس های مخفی ایالات متحده اکنون با این ارزیابی رسیده‌اند.

او به خبرنگاران در مسکو گفت، با این حال، مسکو امیدوار است که این تلاشی از سوی ایالات متحده برای «برائت از مسئولیت حملات تروریستی آینده که دولت یا رژیم اوکراین ممکن است در آن دخالت داشته باشد» نباشد.

منابع نیویورک تایمز فاش نکرده اند که کدام بخش از دولت اوکراین مجوز این حمله را داده است، چه کسی آن را انجام داده است و آیا رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی این دستور را تایید کرده است یا خیر.

همچنین اعلام شد که واشنگتن هیچ اطلاع قبلی از این طرح ها نداشته است.

این روزنامه بی اطلاعی را اینگونه توضیح می دهد که مقامات آمریکایی «تصویر کاملی از مراکز قدرت رقبای سیاسی دولت اوکراین ندارند» و «ممکن است برخی از بخش های دولت اوکراین از این توطئه آگاه نبوده باشند».

با این حال، پس از آن به کیف هشدار داده شد. گفته نشد چه کسی این اخطار را صادر کرده و واکنش اوکراینی ها به آن چه بوده است.
با این حال، پس از آن به کیف هشدار داده شد. اما گفته نشد چه کسی این اخطار را صادر کرده و واکنش اوکراینی ها به آن چه بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: