پرش به محتوا

ماموریت ویژه در اوکراین: روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار!


ترجمه مجله هفته
ماموریت ویژه در اوکراین: شرکت آمریکایی روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار به مزدوران پرداخت می کند

یک شرکت آمریکایی به دنبال مزدوران خارجی برای انجام ماموریت های به اصطلاح فوق‌العاده در اوکراین است. به این مزدوران چیزی بیش از پاداش شاهانه پرداخت می شود.
در جنگ اوکراین، نه تنها سربازان عادی، بلکه خرابکاران و مزدوران نیز فعال هستند. و آنها حقوق خوبی دریافت می کنند: ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در روز، بسته به تجربه و وظیفه حرفه ای، به علاوه پاداش.
آنها بیشتر به دنبال به اصطلاح «شبه نظامیانی برای عملیات ویژه و حفاظت» در اوکراین هستند، مردان و زنانی که قرار است از اوکراینی های محافظت کنند و در صورت لزوم آنها را از خطر خارج کنند.
طبق یک آگهی استخدامی که این هفته در Silent Professionals، یک وب سایت شغلی دفاعی و امنیتی خصوصی منتشر شده است، حداقل شرایط لازم: پنج سال تجربه نظامی، دانش خوب در مورد کار با اسلحه های سبک، آمادگی جسمانی کامل است.
«کارفرما یک شرکت مستقر در ایالات متحده است» که در حال استخدام پرسنل برای عملیات مخفی در حومه شهر و شهرهای بزرگ اوکراین است. به متقاضی بالقوه پیشنهاد می شود: «هم زنان و مردان می توانند درخواست استخدام دهند. »
چیزی که شبیه فیلمنامه یک فیلم اکشن به نظر می رسد، اما واقعیت تلخی است. و تقاضا برای مزدوران خصوصی در حال افزایش است.
این شرکت آمریکایی به هیچ وجه تنها شرکتی نیست که کهنه سربازان و سربازان سابق را برای جنگ در اوکراین استخدام می کند.
با افزایش تقاضا برای نیروهای امنیتی با تجربه، حقوق و مزد وعده داده شده سر به فلک کشیده – و این در حال حاضر بسیار متقاضی دارد.
اما تقاضا برای نیروهای امنیتی حقوق بگیر – که بسیاری از آنها سربازان سابق با مهارت های جنگیدن و کشتن هستند – امکان زیادی برای خطا و همچنین احتمال هرج و مرج باقی می گذارد.
زیرا تبدیل شدن از یک محافظ شخصی به یک شبه نظامی که مستقیم برای یکی از طرفین متخاصم میجنگد بسیار سریع تر از تصور فرد متقاضی صورت میگیرد.
جنگ همیشه تجارت خوبی بوده است، و اوکراین نیز اکنون مملو از مزدوران و جنگجویان خارجی است که در برخی موارد برای پول و در برخی دیگر مانند نئونازی ها و فاشیست ها از سر اعتقاد می جنگند.
شرکت های خصوصی نظامی و امنیتی برای چندین دهه در مناطق درگیری در سراسر جهان فعالیت می کنند. اما تنها در طول جنگ های عراق و افغانستان بود که در معرض دید عموم قرار گرفت.
شرکت آمریکایی بلک واتر که اکنون آکادمی نامیده می شود نیز به آنها تعلق دارد. آکادمی عمدتاً در جریان جنگ گذشته عراق به دلیل جنایات علیه بشریت و اتهامات شکنجه شناخته شد.
این شرکت همچنان در سراسر جهان فعال است و طبق گفته های خود یکی از بزرگترین شرکت های امنیتی موجود در بازار است.
در اروپای شرقی نیز مدت‌هاست که از شرکت‌های خصوصی برای محافظت از افراد و مشاغل ثروتمند استفاده می‌شود.
در خلال فروپاشی یوگسلاوی سابق، تعدادی از پیمانکاران امنیتی خصوصی برای تجهیز، آموزش و سازماندهی نیروهای مسلح بوسنی و کرواسی – همه با حمایت و پشتیبانی دولت ایالات متحده – استخدام شدند.
با این حال، تا به امروز، ردیابی مشتریان دشوار بوده است. تنها چیزی که واضح است این است که این یک «صنعت» در حال رشد است.
بر اساس گزارش مجله تجارت نظامی دفاع نیوز، ارزش کل «صنعت» نظامی و امنیتی جهانی تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۴۵۷ میلیارد دلار خواهد رسید که در مقایسه با ۲۲۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش قابل توجهی یافته است.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: