پرش به محتوا

موضع گیری روسیه در مورد انفجارهای نورد استریم

سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه SWR، متقاعد شده است که غرب در حوادث نورد استریم دست دارد. روسیه شواهدی در دست دارد که نشان می دهد غرب تلاش می کند سرپوش بگذارد.
سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه SWR، درباره اقدامات خرابکارانه در خطوط لوله گاز نورد استریم ۱ و نورد استریم ۲ اظهار نظر کرده است. به گفته ناریشکین، روسیه شواهدی در دست دارد که نشان می دهد غرب پشت این حوادث است.
اکنون غرب در تلاش است این موضوع را پنهان کند:
غرب هر کاری می کند تا سازمان دهندگان و عاملان واقعی این اقدام تروریستی بین المللی را پنهان کند.
با توجه به سازماندهی انفجار و نوع اجرای انفجارات روسیه دارای اسناد و مدارکی است که نشان می دهد غرب در این اقدام تروریستی بین المللی دست داشته.
پیش از این، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، اعلام کرده بود که نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره انفجارهای نورد استریم در ۳۰ سپتامبر به درخواست روسیه برگزار می شود.
هر دو لوله نورد استریم ۱ و یکی از نورد استریم ۲ در شب ۲۶ سپتامبر آسیب دیدند.
در مجموع درچهار منژقه نشت گاز وجود دارد. این اتفاق در منطقه اقتصادی انحصاری دانمارک، در شمال شرقی جزیره بورنهولم، که در حدود ۴۰ کیلومتری سواحل سوئد است، رخ داد.

در ۲۷ سپتامبر، رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه سابق لهستان، با انتشار تصویری از محل حادثه و هشتگ #Nordstream، از ایالات متحده برای خرابکاری در خطوط لوله نورد استریم تشکر کرد. او در ۲۹ سپتامبر این پست را حذف کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اظهارات جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در فوریه را یادآور شد که قول داده بود از شر نورد استریم ۲ خلاص شود. پسکوف گفت، اما کرملین نمی داند که منظور رئیس کاخ سفید از آن چه بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: