پرش به محتوا

انتقام اوکراین از روس تبارها

به گزارش رسانه های مختلف از جمله رسانه های روسی، نیروهای مسلح ارتش اوکراین یک کاروان حامل غیرنظامیان اوکراینی را که به مناطق آزاد شده توسط روسیه فرار می کردند و یا به آنجا پناه می بردند را با توپخانه در گذرگاه ورودی بخش سابق اوکراین در استان زاپوروژیه گلوله باران کردند.
تعداد زیادی کشته و زخمی از سوی اداره ملکی-نظامی این منطقه گزارش شده است.
به گفته اداره نظامی-غیرنظامی شهر انرگودار (منطقه ای که نیروگاه زاپوروژیه در آن قرار دارد)، یک کاروان غیرنظامی از وسایل نقلیه در حومه شهر زاپوروژیه مورد اصابت گلوله توپخانه قرار گرفت.
در کانال تلگرام مدیریت آمده است:
«در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ساعت ۷ صبح، حومه شهر زاپوروژیه زیر آتش توپخانه نیروهای اوکراینی قرار گرفت. کاروانی از وسایل نقلیه غیرنظامی در محل انفجارها بودند، مردم از زاپوروژیه به سمت قلمرو تحت کنترل روسیه – در جهت انرژیگودار – پناه می‌آوردند. مردم محلی ۱۵ انفجار ناشی از گلوله های توپخانه را شمرده‌اند. تعداد زیادی کشته و زخمی گزارش شده است.»
بوریس روشین، تحلیلگر نظامی روسی، با اشاره به اطلاعات تایید نشده قبلی، فعلا از ۲۳ کشته و ۲۸ زخمی خبر داد.
رئیس جنبش «ما با روسیه هستیم» و عضو شورای اصلی اداره منطقه زاپوروژیه، ولادیمیر روگوف، اعلام کرد که نیروهای اوکراینی به کاروانی از خودروهای غیرنظامی که در جاده منتظر خودروی مورد استفاده سربازان اوکراینی بودند، حمله کردند. بخشی از منطقه را پاکسازی کرد.
خبرگزاری روسی تاس به نقل از روگوف گفت: به حدود ۱۰ خودرو در ایست بازرسی تیراندازی شد، تعداد مجروحان و کشته شدگان هنوز در حال مشخص شدن است. […] این یک اقدام تحریک آمیز دیگری از اقدامات مشابه ای است که ارتش اوکراین در عرض ماه های گذشته مرتکب شده است.
وی تاکید کرد که رژیم کی یف در حال حاضر در تلاش است تا انتقام خود را با گلوله باران از غیرنظامیان بگیرد و تلاش میکند اینگونه وانمود کند که ارتش روسیه دست به این جنایات میزند.
هدف از این کار ترساندن مردم در بخشی از منطقه تحت کنترل کیف و همچنین در کشور است تا از مهاجرت مردم به بخش هایی از منطقه که توسط ارتش روسیه آزاد شده است جلوگیری شود.
در واقع، این در حال حاضر در رسانه های جریان اصلی غربی گزارشاتی در این زمینه منعکس شده است که روایت را کاملا وارونه نشان میدهد:
خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به سرعت روایت کی یف در مورد جنایات جنگی توسط نیروهای اوکراینی را تکرار کرد: «اوکراین مدعی است ده ها کشته یا مجروح در حمله موشکی روسیه» بلومبرگ
Gazeta.ru به نقل از روگوف می گوید:

«با توجه به اینکه توده های جمعیتی که به سمت بخش آزاد شده منطقه زاپوروژیه حرکت می کردند، آنها به ستونی متشکل از ده ها خودرو غیرنظامی حمله کردند […]. طبق اطلاعات ما، کشته ها و تعداد زیادی زخمی وجود دارد.»
نازی ها از مردمی که چند روز پیش تجمع گسترده ای برگزار کردند و خواستار اجازه سفر به مناطق آزاد شده بودند، انتقام می گیرند.

در ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر، همه پرسی پیوستن به روسیه در جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک و بخش های آزاد شده زاپوروژیه و استان خرسون برگزار شد. بر اساس نتایج، اکثریت قاطع رای دهندگان به پیوستن به فدراسیون روسیه رای دادند. مراسم امضای قراردادهای الحاق سرزمین های جدید به روسیه ۳۰ سپتامبر برگزار می شود.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: