پرش به محتوا

ابراز علاقه متقابل فاشیستی بین زلنسکی و ملونیپس از پیروزی آشکار انتخاباتی ائتلاف راست جورجیا ملونی (حزب فاشیست ایتالیا) در ایتالیا، تبریک های فراوان و در عین حال هشدارهای فراوانی منتشر شده است.
تبریک رئیس جمهور اوکراین، ولادیمیر زلنسکی، بسیار صمیمانه بود – همانطور که ملونی نیز پاسخی صمیمانه به آن داد.
جورجیا ملونی پس از پیروزی در انتخابات ایتالیا، قول حمایت کامل از اوکراین، حتی تحت حکومت جدیدی که او رهبری می‌کند، را داد.
رهبر حزب فاشیست Fratelli d’Italia و رئیس احتمالی آینده دولت رم عصر سه شنبه در توییتر به ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نوشت: «شما می دانید که می توانید روی حمایت وفادارانه ما از آرمان آزادی مردم اوکراین حساب کنید. قوی باشید و ایمانت را حفظ کن.»
زلنسکی پیشتر با ارسال توئیتی به ملونی به خاطر موفقیت در انتخابات تبریک گفت و از کمک ایتالیایی ها پس از تشدید تنش نظامی در اوکراین تشکر کرد. زلنسکی به ایتالیایی نوشت:
«به @GiorgiaMeloni و حزبش به خاطر پیروزی در انتخابات تبریک می‌گویم. ما از ادامه حمایت ایتالیا از اوکراین در مبارزه با تجاوز روسیه استقبال می کنیم. ما مشتاقانه منتظر همکاری مثمر ثمر با دولت جدید ایتالیا هستیم.»
ماریو دراگی، نخست‌وزیر فعلی، همیشه به صراحت از حمایت از اوکراین و تحویل تسلیحات به کیف سخن گفته است.
ملونی نیز همچنین روسیه را به شدت محکوم کرد و در ماه های اخیر بارها گفته است که آشکارا در کنار کی یف است.
با این کار، او با دراگی و اکثریت دولت های اروپایی همسو است، اگرچه او رهبر اپوزیسیون و در غیر این صورت منتقدی تند است.
با این حال، دو شریک ائتلافی او در مبارزات انتخاباتی و در دولت آینده اخیراً نگرانی هایی در مورد این موضوع داشتند: ماتئو سالوینی، رئیس حزب ضد خارجی لگا از تحریم ها علیه مسکو انتقاد کرد.
سیلویو برلوسکونی اولیگارش ایتالیایی از فورتزا ایتالیا سال‌ها با پوتین دوست بوده و هفته گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که برای حمله به اوکراین تحت فشار قرار گرفته و می‌خواهد «دولتی متشکل از مردم شریف» را جایگزین زلنسکی کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: