پرش به محتوا

«متشکرم آمریکا» که نورد استریم ۲ را منفجر کردی.وزیر امور خارجه سابق لهستان از آمریکا برای منفجر کردن نورد استریم ۲ تشکر کرد.

رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه سابق لهستان، در توییتر از آسیب به هر دو خط نورد استریم و در پاسخ به این سوال که عامل این اقدام خرابکارانه کیست، خوشحال شد.

رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه سابق لهستان در کانال توییتری خود درباره انفجار خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۳ دریای بالتیک اظهار نظر کرد.
او در توییت دیگری نوشت: «این موضوع کوچکی است، اما شما را خوشحال می‌کند.
«متشکرم ایالات متحده آمریکا»
پس از سه نشت گازی در مدت کوتاهی در دو منطقه از دریای بالتیک، نمی توان احتمال یک عمل خرابکارانه را رد کرد.

در لهستان، روسیه و دانمارک، یک حمله هدفمند به زیرساخت گاز اروپا صورت گرفته شده که علت آسیب دیدگی بی‌سابقه به هر دو خط لوله ارسال گاز میباشد.

از دیدگاه محافل امنیتی آلمان، در مورد خرابکاری احتمالات زیادی وجود دارد. روز سه‌شنبه گفت که اگر این یک حمله باشد، تنها یک طرف دولتی با توجه به پیچیدگی عملیات می تواند این کار را کرده باشد. روز دوشنبه کاهش ناگهانی فشار در خطوط روسیه به آلمان مشاهده شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، ایستگاه‌های اندازه‌گیری در سوئد و دانمارک قبل از نشت گاز نورد استریم، انفجارهای قوی زیر آب را ثبت کردند.بیورن لوند زلزله شناس از شبکه لرزه نگاری سوئد (SNSN) به ایستگاه رادیویی سوئد SVT گفت: شکی نیست که اینها انفجاری صورت گرفته.

مقامات دانمارکی محل این انفجار های احتمالی را در دریای بالتیک در نزدیکی جزیره بورنهولم دانمارک، تا حدی در آبهای سوئد یافتند. به دلیل خطر برای کشتیرانی، مقامات دانمارکی کشتیرانی در این را مناطق ممنوعه اعلام کردند.

به گفته یک سخنگوی، وزارت کشور آلمان این کشور آسیب زدن به خطوط لوله گاز را بسیار جدی می گیرد.

«ما در داخل دولت فدرال، با مقامات امنیتی آلمان و شرکای دانمارکی و سوئدی خود در تماس نزدیک هستیم.»
اپراتور مسیر نورد استریم ۱ نیز اعلام کردند که در حال تحقیقات هستند.
سخنگوی Nord Stream AG که مسئول نورد استریم 1 است، گفت: تحقیقات در حال حاضر در حال انجام است. نمی توان از قبل اطلاعاتی در مورد میزان خسارت ارائه کرد.

۱ دیدگاه »

 1. پیش از این من نوشته بودم:
  👇
  بی‌تردید حملات تروریستی به خط لوله نورد استریم-۲ را آمریکا ترتیب داده است.
  و این ارزیابی با توجه به سابقه اقدامات تروریستی آمریکا کاملا درست است.
  انفجار نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ و زیردریایی اتمی کورسک-۱۱۴ روسیه در سال ۲۰۰۰ در دریای بارنس، تنها دو نمونه از عملیات تروریستی آمریکا هستند.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: