پرش به محتوا

این خوک کثیف را باید در اتاق گاز سوزاند!

حزب کارگر علیه کوربین

صرف نظر از ضرر و زیان آن: الجزیره «بزرگترین افشاگری» در تاریخ سیاسی بریتانیا را در مورد مبارزات انتخاباتی علیه رهبر سابق حزب کارگر را به نام خود ثبت کرده است.
نوشته اینا سمبدنر
یونگه ولت
ترجمه مجله هفتهاتهامات یهودی ستیزی یکی از قوی ترین سلاح هایی بوده است که جناح راست حزب کارگر بریتانیا علیه جرمی کوربین، رهبر سابق جناح چپ در زمان برکناری وی استفاده کرده است.
این واقعیت دو سال پیش در روزنامه یونگه ولت نیز مورد توجه قرار گرفت.
شبکه خبری پان عربی الجزیره ادعا می کند که اکنون «بزرگترین افشاگری در تاریخ سیاسی بریتانیا» بدستش رسیده است و در مستندی این کمپین را توصیف می کند که سال هاست این کمپین با استفاده از اسناد متعدد داخلی حزبی، داده های شبکه های اجتماعی و داده های مخفی اجرا می شود. گزارش الجزیره در یک مستند سه قسمتی تهیه شده که آخرین قسمت آن قرار بود عصر دوشنبه پخش شود.
در مجموع ۵۰۰ گیگابایت مطلب و داده های دیجیتالی جمع آوری شده است و شامل دوره‌ای از سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۲۱ می شود.
کوربین از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ رهبر سوسیال دموکرات های بریتانیا و یکی از نمایندگان برجسته جناح چپ این حزب – بر خلاف رهبر فعلی کایر استارمر – بود.
تفاوت آنها در کنفرانس کارگری که از روز یکشنبه در لیورپول در حال برگزاری است، دوباره خود را نشان داد: پرچم افتخار بر ملکه در پس‌زمینه سالن و آواز «خدایا پادشاه را حفظ کن» برای ایجاد حال و هوای همه با هم، آنهم برای اولین بار در تاریخ حزب!
کوربین روز یکشنبه به بی‌بی‌سی گفت: به نظر او این فضا سازی «بسیار بسیار عجیب» و «غیر ضروری» است.
همانطور که الجزیره خلاصه می کند، داده ها نشان می دهد «چگونه مقامات در یک کارزار بی رحمانه برای از بین بردن شانس جرمی کوربین برای نخست وزیری بریتانیا، اعضای خود را مجبور به سکوت، به حاشیه رانده و اخراج کردند».
حلیمه خان، که مسئول تحقیقات حزبی است و چیزهای «وحشتناک» در داخل حزب کارگر دیده است، و حرفی های زیادی برای گفتن دارد.
و او احساس گناه می کند: در مقام خود او یکی از اعضای قدیمی و مسن حزب را به دلیل اتهامات یهودستیزی کنار گذاشته بود. این عضو اخراج شده مدت کوتاهی پس از برکناری اش دچار حمله قلبی شد و درگذشت. حلیمه خان جلسه ای را به یاد می‌آورد که افرادی از دستگاه حزب در مورد درگذشت این عضو حزب صحبت میکردند و درباره آن شوخی کردند.
یکی از مقامات ارشد گفت: «ببین، ما الان قاتل یهودستیزیم» و کل اتاق از خنده منفجر شد.
وظیفه آنها جستجوی صفحات خصوصی فیس بوک و سایر حساب های رسانه های اجتماعی برای یافتن مطالب «یهود ستیز» بود که در ترجمه به معنای کلمه فلسطین است.
سطح کمپین ضد کوربین فقط در این مورد مخفیانه نبوده است.
در یک مکالمه در واتس اپ در سال ۲۰۱۷، کلر-فرانسس فولر، رئیس وقت اداره داخلی اظهار داشت: «من چیزی نمانده که او (کوربین) را با چاقو بزنم.»
تریسی آلن که برای دبیرکل وقت حزب، ایین مک نیکول کار می کرد، به او هشدار داد که ممکن است اقدامات انضباطی در پی داشته باشد. پاسخ فولر: «ارزشش را دارد.»
حملاتی که اعضای حزب یهودی که از کوربین حمایت می‌کردند، از این انزجار فراتر رفت.
به عنوان مثال، جنی منسون، معاون زیرگروه صدای یهودیان برای این جمع (JVL)، یک پیام صوتی پخش می‌کند که کوربین را «سگ نازی لعنتی» و «خوک متعفن» می‌خواند که «باید در اتاق گاز سوزانده شود».
همانطور که نائومی ویمبورن ادریسی، رئیس JVL در این مستند یادآوری می کند، گروه ضد صهیونیستی به دلیل نیاز به مقاومت در برابر افزایش «شیطان سازی و سوء استفاده» در رسانه ها تشکیل شد.
و: به گفته ویمبورن-ادریسی، یهودیان زیادی در میان حامیان کوربین وجود داشتند.
او همچنین تماس‌های تلفنی تهدیدآمیزی از مردی دریافت کرد که ادعا می‌کرد می‌داند کجا زندگی می‌کند و به او می‌گفت او را «روی صندلی چرخدار» خواهد نشاند.
حتی اگر «لو رفتن اسناد داخلی حزب کارگر» در سال ۲۰۲۰ قبلاً مبارزات حزبی داخلی علیه کوربین را فاش کرده باشد، اسناد الجزیره به طور جامع با حساب‌ها و داده‌های شخصی نشان می‌دهد که سیاستمداران تا چه حد مایلند تا دست از سرکشی خود بردارند.
استارمر از شر بزرگترین دشمنان خود خلاص شده است، فقط می توان امیدوار بود که او هرگز با پیروزی انتخاباتی پاداش نگیرد.
با وجود اینکه «افشاگری داخلی حزب کارگر» در سال ۲۰۲۰ مبارزات حزبی داخلی علیه کوربین را فاش میکند. اسناد الجزیره را به طور جامع با توضیحات و داده های شخصی نشان می دهد، سیاستمداران تا چه حد حاضرند پیش بروند تا برای رسیدن اهداف خود رقبای خود را نابود کنند.
استارمر از شر بزرگترین دشمنان خود خلاص شده است، فقط می توان امیدوار بود که او هرگز با پیروزی انتخاباتی پاداش مثبتی نگیرد.


ajiunit.com/investigation/the-labour-files/

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: