جنایت و ترور کور در روسیه

مردی که تی شرتی با نمادهای نازی پوشیده بود به سمت مردم در مدرسه ای در شهر ایژفسک روسیه تیراندازی کرد. بر اساس آخرین اطلاعات ۱۳ نفر از جمله ۹ کودک جان خود را از دست دادند.

حداقل ۱۳ نفر در تیراندازی در مدرسه روسیه کشته شدند – عامل این جنایت نمادهای نازی را به تن داشت

به گفته مقامات، روز دوشنبه بر اثر تیراندازی در یک مدرسه روسی در شهر ایژفسک، چندین نفر کشته یا زخمی شدند. به گزارش رسانه های روسی، وزارت کشور جمهوری اودمورت از ۱۳ کشته و ۲۰ زخمی خبر داد. الکساندر برچالوف، فرماندار جمهوری، گزارش داد:

“در اودمورتیا امروز یک تراژدی در ایژفسک در مدرسه شماره ۸۸ رخ داد. مردی ناشناس با عجله وارد مدرسه شد و یک نگهبان را کشت، از این بیشتر اطلاعی نداریم.”

کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه از کشته شدن دو محافظ امنیتی، دو معلم و ۹ کودک خبر داد. عامل جنایت یک فارغ التحصیل ۳۴ ساله مدرسه به نام آرتیوم کازانتسف بود. در بیانیه ای آمده است:

«مهاجم مدرسه ایژفسک یک تی شرت مشکی با نمادهای نازی و یک کلاهک پوشیده بود. او خودکشی کرد. هویت او مشخص خواهد شد.»

روزنامه نگار و سیاستمدار روسی الکساندر چینشتاین گزارش داد:

«مردی که در مدرسه ایژفسک تیراندازی کرد به گلوله های لاستیکی که برای شلیک گلوله های واقعی تغییر یافته بودند، مسلح بود.»

طبق تایید وزارت کشور منطقه، عامل جنایت خودکشی کرد و در ابتدا هیچ اطلاعی از پیشینه جنایی وجود نداشته است. به احترام قربانیان تیراندازی در مدرسه ایژفسک، اودمورتیا تا ۲۹ سپتامبر عزای عمومی اعلام کرد.

روسیه: تیراندازی مردی در دفتر نظام وظیفه، رئیس سربازگیری به شدت مجروح شد


اسپوتنیک ویتالی تیمکیف
مرد جوانی روز دوشنبه در یک دفتر نام نویسی سربازگیری در منطقه ایرکوتسک بی مقدمه به اطراف تیراندازی کرد. رئیس آژانس سربازگیری به شدت مجروح شده و تحت مراقبت های ویژه است. گفته می شود عامل این جنایت از روی عصبانیت از بسیج محدود مسکو دست به این جنایت زده است.

یکی از ساکنان شهر اوست-ایلیمسک صبح روز دوشنبه به سمت ایستگاه انتقال سربازان تیراندازی کرد و کمیسر نظامی آنجا را به شدت مجروح کرد. ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است جوانی را با اسلحه نشان می دهد. این ویدئو نشان می‌دهد که او تیراندازی می‌کند و مردم در حال فرار از محل هستند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، به جز کمیسر نظامی، کسی آسیب ندیده است.

مهاجم دستگیر شده است، بر اساس اطلاعات تایید نشده، او روسلان سینین ۲۵ ساله است. کمیته منطقه ای تحقیق پرونده جنایی را با جرم حمله به یک افسر مجری قانون و قاچاق غیرقانونی اسلحه باز کرد. همانطور که مادرش به کانال تلگرامی آسترا گفت، پسرش به شدت نگران سربازی گیری بود.

ایگور کوبسف، فرماندار منطقه ایرکوتسک در تلگرام با اشاره به وضعیت وخیم مصدوم در بخش مراقبت های ویژه نوشت: پزشکان برای جان او مبارزه میکنند. او وی دستور داد تدابیر امنیتی افزایش یابد. علاوه بر این، کوبسف نوشت که جامعه باید در این مواقع متحد شود: “ما نباید نیستیم علیه یکدیگر بجنگیم، بلکه باید در برابر تهدیدهای واقعی بجنگیم.”

از زمان دستور بسیج نسبی چهارشنبه گذشته، آتش سوزی هایی در ساختمان های اداری در سراسر کشور رخ داده است که در آن نیروهای ذخیره فراخوانده شده اند. اعتراضات ضد جنگ در بسیاری از شهرها برگزار شد که بزرگترین آن در داغستان بود.