پرش به محتوا

امان از این انزوا!زاخارووا: غرب در منزوی نشان دادن روسیه در سازمان ملل شکست خورده.

انزوا یا «انزوا»؟ تعداد دیدارهای هیئت روسی در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بسیار زیاد است. به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این امر هرگونه انزوای روسیه را در صحنه بین المللی منتفی می کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، تلاش های کشورهای غربی برای ایجاد «انزوای» روسیه در مجمع عمومی در نیویورک را مسخره کرد. وی در کانال تلگرامی خود تصاویری از دیدار صمیمانه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با همتای اماراتی خود منتشر کرد و در این باره نوشت:

«امروز انزوا دردناک بود. ما با ده ها تن از دوستان و همکارانمان منتظر او بودیم، اما او هنوز نیامد.»
زاخارووا در برنامه «عصر با ولادیمیر سولوویف» در شبکه تلویزیونی راسیا ۱، قبلاً در مورد تلاش برای «انزوای» روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار نظر کرده است. او گفت که برنامه لاوروف در نیویورک نشان دهنده شکست کامل چنین تلاش هایی است.
«انزوا به معنای دویدن ماراتن قرارها است، ما قبلاً این را می دانیم. »


ما فقط وقت نداریم پرچم میز مهمانان، شرکا و دوستانمان را که به مذاکره می آیند تغییر دهیم.

زاخارووا گفت: «از دست این انزوا، دیگر ممنوعیت عکس گرفتن با لاوروف، مدتهاست که شکست خورده است و مجمع عمومی گواه دیگری بر آن است. »

روزنامه لهستانی Rzeczpospolita قبلاً در اواسط سپتامبر اشاره کرده بود که هیچ بحثی در مورد انزوای بین المللی روسیه وجود ندارد – حتی اگر کشورهای غربی دوست نداشته باشند.

خبرنگاران این روزنامه درباره نشست سازمان همکاری شانگهای خاطرنشان کردند:

«هیچ صحبتی از انزوای گسترده روسیه وجود ندارد، زیرا علیرغم درگیری اوکراین، بسیاری از سران دولت ها و دولت های با تجربه در جهان با روسیه در تماس هستند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: