پرش به محتوا

پس از اعلام بسیج محدود: بهای نفت و گاز افزایش یافت.

روز چهارشنبه قیمت نفت و گاز در واکنش به آخرین اظهارات رئیس جمهور روسیه افزایش یافت. تقریباً هفت ماه پس از آغاز جنگ در اوکراین، پوتین دستور بسیج محدود را صادر کرد.

پس از آنکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از بسیج محدود ارتش خبر داد، قیمت نفت روز چهارشنبه بیش از ۲ درصد افزایش یافت. به این ترتیب، جنگ در اوکراین احتمالاً تشدید خواهد شد و به همراه آن ترس از کمبود منابع نفت و گاز وجود دارد. حوالی ظهر، هر بشکه (۱۵۹ لیتر) برنت دریای شمال ۹۲.۷۶ دلار قیمت داشت که ۲.۱۴ دلار بیشتر از روز قبل بود.
قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۲.۱۲ دلار افزایش به ۸۶.۰۶ دلار رسید.
بر اساس گزارش ها، آینده اروپا برای گاز امروز تقریباً هشت درصد افزایش یافت و به ۲۱۱ یورو در هر مگاوات ساعت رسید.
اخیرا وضعیت بازار انرژی تا حدودی آرام شده بود. در ابتدای هفته، قیمت گاز اروپا با هفت درصد کاهش به ۱۷۴ یورو در هر مگاوات ساعت رسید.
پوتین گفت که از روز چهارشنبه فرمان بسیج محدود برای دفاع از سرزمین های روسیه را امضا کرده است. هدف روسیه آزادسازی منطقه دونباس در شرق اوکراین است.
پس از آغاز جنگ اوکراین، قیمت نفت به شدت افزایش یافت و در ماه مارس به اوج خود رسید. تحریم های اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت واردات نفت خام روسیه از طریق دریا از پنجم دسامبر اجرایی می شود.

در همین حال، ایالات متحده اعلام کرد که انتظار ندارد در مجمع عمومی این هفته، توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران پیشرفت کند و این اظهارات چشم انداز افزایش عرضه نفت ایران به بازار بین المللی را کاهش داد.

۲۰ کشور عضو اوپک پلاس اخیراً پس از افزایش در ماه‌های اخیر، دوباره هدف تولید خود را اندکی کاهش دادند.
بنابراین مجموع تولید روزانه ماه اکتبر ۱۰۰ هزار بشکه کاهش یافته است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: