پرش به محتوا

ولادیمیر پوتین در روسیه، بسیج نظامی محدود اعلام کرد.


این را ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور پوتین در ۲۱ سپتامبر حدود ساعت ۸ صبح به وقت برلین در سخنرانی خود خطاب به ملت اعلام کرد این احتمال اعلام این فراخوان از عصر روز گذشته وجود داشت.

ولادیمیر پوتین اعلام کرد پیشنهادی برای بسیج محدود از وزارت دفاع و ستاد کل دریافت کرده است – و شخصا حمایت از این پیشنهاد را ضروری دانسته است. رئیس دولت روسیه در متن زیر به جزئیات فرمان اشاره کرده:

«فقط آن دسته از شهروندانی که در حال حاضر به عنوان سربازان ذخیره ثبت شده اند مشمول خدمت اجباری برای خدمت سربازی خواهند شد – در درجه اول کسانی که در نیروهای مسلح خدمت کرده اند و دارای تخصص های نظامی خاص و تجربه مرتبط هستند. »

به گفته پوتین، استقرار فعال باید با آموزش های اضافی انجام شود که در آن دانش و مهارت های موجود تجدید می شود – اما تجربه به دست آمده در طول مداخله روسیه در جنگ اوکراین نیز باید در آن گنجانده شود:

«افرادی که برای خدمت سربازی فراخوانده می شوند، قبل از اعزام به یگان های خود، با در نظر گرفتن تجربه یک عملیات نظامی خاص، آموزش های نظامی بیشتری را بگذرانند. «حکم بسیج امضا شده است».

واژه «محدود» شامل بسیج صنایع دفاعی روسیه اعمال نمی شود. به گفته پوتین، شرکت های آنها موظف به انجام اقدامات اضافی برای خدمت به دستورات دفاعی دولتی هستند که به صراحت شامل ارائه ظرفیت های تولید اضافی می شود: «مدیران صنایع نظامی مسئولیت فوری حل مشکلات برای افزایش نرخ تولید سیستم های تسلیحاتی و خودروهای نظامی، از جمله ایجاد ظرفیت های جدید تولید را دارند.»
برای اطمینان از این امر، دولت به نوبه خود باید سریعاً تمام مشکلات کارخانه های تسلیحاتی را با تدارکات کافی مادی، منابع و مالی برای این کارخانه ها حل کند.

نهادهای ذیصلاح مانند دومای ایالتی روسیه، اتاق مجمع فدرال و شورای فدراسیون در همان روز از تحمیل رژیم از طریق نامه مطلع خواهند شد. اقدامات بسیج نیز از ۲۱ سپتامبر آغاز می شود.


علاوه بر این، او به دولت و به ویژه وزارت دفاع دستور داده است که برای سربازان شبه نظامیان مردمی دو جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک نیز همین تعدیل وضعیت را انجام دهند. صرف نظر از اینکه آنها در شبه نظامیان به عنوان سرباز وظیفه یا داوطلب خدمت می کنند، باید با آنها نیز در شرایطی برابر با سربازان حرفه ای روسی رفتار شود. آخرین اما نه کم‌اهمیت، واحدهای آنها نیز باید با مهمات از انبارهای نظامی روسیه و وسایل نقلیه، سلاح و تجهیزات تامین شوند. رئیس جمهور روسیه به طور جداگانه در این زمینه به مراقبت های پزشکی برای افسران و داوطلبان شبه نظامی اشاره کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: