پرش به محتوا

همه پرسی: مصادره اموال و حبس طولانی.

اوکراین: شرکت کنندگان در رفراندوم با زندان و سلب مالکیت مجازات خواهند شد.

شهروندان اوکراینی در صورت شرکت در همه پرسی آینده در جمهوری های خلق و دیگر مناطق روس‌نشین با زندان های طولانی مدت مواجه خواهند شد. معاون نخست وزیر ایرینا ورشچوک از مردم مناطق که در آن همه پرسی برگزار میشود می خواهد که در همه پرسی شرکت نکنند.

سازمان دهندگان و شرکت کنندگان در همه پرسی آتی برای پیوستن به روسیه با پنج تا ده سال زندان و مصادره اموال روبرو هستند. این را ایرینا ورشچوک معاون نخست وزیر اوکراین روز سه شنبه به پورتال اینترنتی strana.ua بیان کرد. ورشچوک گفت، افرادی که این رای گیری را سازماندهی یا در آن شرکت می کنند با «حبس از ۵ تا ۱۰ سال حبس» مواجه می شوند و افرادی که «در سمت های خاصی استخدام می شوند» ممکن است با ۱۵ سال زندان و دارایی های آنها نیز مصادره شود. قوه قضاییه اوکراین بر این عقیده هستند که این اقدامات نشان دهنده «نقض تمامیت ارضی اوکراین» است که مجازات آن حبس است.
ورشچوک همچنین از ساکنان مناطق تحت کنترل کیف خواست در همه پرسی شرکت نکنند و در صورت امکان این مناطق را ترک کنند.

مقامات اوکراینی همچنین گفتند که کیف پیش نویس قانونی را برای تعقیب کیفری برای اخذ تابعیت روسیه تهیه کرده است. کسانی که شامل حالشان شود به تا ۱۵ سال حبس محکوم خواهند شد. طبق پیش نویس قانون، دریافت پاسپورت روسی تنها در صورتی موجه است که شخصی که آن را دریافت کرده از طریق روسیه و کشورهای ثالث به اوکراین بازگردد. یکی از مشاوران دفتر ریاست جمهوری اوکراین پیشتر گفته بود که شهروندان اوکراینی که تابعیت روسیه را دریافت کرده اند به خیانت متهم خواهند شد.
دنیس میروشنیچنکو، سخنگوی دولت جمهوری خلق لوگانسک، روز سه شنبه گفت که ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر تاریخ همه پرسی اتحاد با روسیه خواهد بود. کمی بعد، دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک اعلام کرد که چنین همه پرسی در همان دوره در جمهوری خلق دونتسک برگزار خواهد شد. مناطق خرسون و زاپروژیا نیز در حال برنامه ریزی همه پرسی برای ۲۳-۲۷ سپتامبر هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: