پرش به محتوا

شی جین پینگ: ارتش چین باید بر آمادگی جنگی تمرکز کند


ترجمه مجله هفته
شی جین پینگ، رهبر چین، از ارتش خواسته است تا بر آمادگی برای عملیات نظامی تمرکز کند. شی جین پینگ در زمینه تشدید بحران تایوان تاکید کرد که اهداف اصلاحات ارتش باید محقق شود.
ارتش آزادیبخش خلق چین باید بر آمادگی برای عملیات جنگی تمرکز کند.

این را شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در کنفرانس دفاع ملی و اصلاحات نظامی در پکن بیان کرد.
خبرگزاری محلی شین هوا به نقل از رهبر چین گفت:
«ارزیابی و به کارگیری تجربیات موفق اصلاحات، کنار آمدن با شرایط جدید و خواسته‌های وظایف، تمرکز بر آمادگی برای جنگ و شجاعت کشف و معرفی نوآوری‌ها ضروری است.»
شی جین پینگ بهبود دفاع ملی و اصلاحات نیروهای مسلح چین را یک دستاورد تاریخی خواند زیرا ارتش مردمی اکنون دارای یک سیستم و ساختار جدید است.
رئیس دولت همچنین به نمایندگان کمیسیون نظامی مرکزی، پلیس مسلح مردمی و آکادمی‌های نظامی چین دستور داد تا برنامه‌ریزی اصلاحات نظامی بعدی را آغاز کنند.
اصلاحات نظامی گسترده در سال ۲۰۱۵ اعلام شد. به عنوان بخشی از اصلاحات، قرار بود تمام شاخه های نیروهای مسلح تحت یک فرماندهی نظامی متحد شوند که قرار بود تا سال ۲۰۲۰ راه اندازی شود. ایجاد «یگان های رزمی نخبه» نیز برنامه ریزی شده بود.

سخنرانی شی جین پینگ در بحبوحه اوضاع متشنج پیرامون تایوان انجام شد.
در ۲۱ سپتامبر، شی یی، نماینده رسمی فرماندهی رزمی منطقه شرق گفت: واحدهای چینی به دنبال عبور کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و کانادا در تنگه تایوان به آمادگی رزمی بالا خود ادامه خواهند داد.

شی یی تاکید کرد که نیروهای چینی با تمام تهدیدات روبرو هستند و آماده دفاع از حاکمیت دولت و تمامیت ارضی هستند.


چین درباره مداخله آمریکا در تایوان، از آمریکا می‌خواهیم مسیر خود را تغییر دهد.


تنش ها در اطراف تایوان فروکش نمی کند. ایالات متحده اکنون به یک کشتی جنگی اجازه عبور از تنگه تایوان را داده است. چین روز چهارشنبه به این حرکت خطرناک اعتراض کرد و از ایالات متحده خواست که از اقدامات تحریک آمیز در منطقه خودداری کند.
وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه از ایالات متحده خواست که پس از عبور ناو جنگی آمریکا از تنگه تایوان، «شورش و تحریکات» در منطقه ایجاد نکند.
وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری روزانه گفت: ارتش چین عبور ناوشکن موشک هدایت شونده یو اس اس هیگینز و ناوچه کانادایی اچ ام سی اس ونکوور از تنگه تایوان را زیر نظر داشته است.

وانگ آمریکا را متهم کرد که «به نام آزادی دریانوردی» برای چین بازو میگیرد و عضله نشان میدهد و گفت که این اقدام «تنش ها را تشدید کرده و صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: