پرش به محتوا

پوتین: از مسیر مستقل خود منحرف نخواهیم شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مراسم تشریفاتی برای تسلیم استوارنامه سفرای خارجی در مسکو شرکت کرد. طبق معمول، رئیس دولت روسیه با سخنرانی از آنها استقبال کرد و در آن به وضعیت بین المللی پرداخت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه طی مراسمی استوارنامه سفرای جدید ۲۴ کشور را پذیرفت. این به طور سنتی در سالن الکساندر کاخ کرملین کبیر در مسکو برگزار شد. در این مراسم رئیس دولت روسیه، نمایندگان وزارت امور خارجه و خود سفرا حضور داشتند.
سفیران الجزایر، ارمنستان، کلمبیا، کنگو، مصر، کویت، لیبی، مالی، مولداوی، مغولستان، نپال، نیوزیلند، فیلیپین، پرتغال، سنگال، صربستان، سودان، کره جنوبی، تانزانیا، اوگاندا، اروگوئه، ونزوئلا، بلاروس و قبرس حضور داشتند.

پوتین در ابتدا آغاز رسمی فعالیت های دیپلماتیک سفرا را تبریک گفت. وی در عین حال تاکید کرد که در حال حاضر یک نظام نظم جهانی چند قطبی، دموکراتیک تر و عادلانه تر به طور فعال در حال ایجاد است. در همین راستا رئیس دولت روسیه به اجلاس اخیر سازمان همکاری شانگهای اشاره کرد. او تاکید کرد: متأسفانه، این توسعه عینی به سمت چندقطبی با مقاومت کسانی روبرو می شود که سعی می کنند نقش هژمون را در امور جهانی حفظ کنند و همه چیز را کنترل کنند: آمریکای لاتین، اروپا، آسیا و آفریقا.

پوتین همچنین این واقعیت را محکوم کرد که اروپا مانع انتقال ۳۰۰ هزار تن کود روسی بلوکه شده به کشورهای نیازمند می شود و آن را «اوج خودپرستی» غرب خواند. وی همچنین درباره سیاست روسیه گفت:

«در مورد روسیه، ما از مسیر حاکمیتی خود منحرف نخواهیم شد.»

به این ترتیب روسیه به ترویج سیاست اتحاد و حل و فصل مناقشات حاد منطقه ای ادامه خواهد داد. پوتین سپس روابط روسیه و هر یک از ۲۴ کشور را تشریح کرد. از جمله، رئیس جمهور گفت که روسیه به حمایت از صربستان ادامه خواهد داد:

«در چارچوب حقوق بین‌الملل، که اساساً بر اساس قطعنامه ۱۲۴۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است، ما به دوستان صرب خود حمایت کامل خود را در دفاع از حقوق و منافع مشروع صربستان و در حمایت از تمامیت ارضی و استقلال، حاکمیت دولتی آن ارائه خواهیم کرد. ».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: