پرش به محتوا

سفر هیئت تجاری روسیه به ایران

سفر هیئت تجاری روسیه به ایران

خبرگزاری کوبا پرنسا لاتینا
ترجمه مجله هفته

تحریم‌های اقتصادی غرب موجب نزدیکی هر چه بیشتر روابط روسیه و ایران شده است.
بازرگانان روسی می خواهند به مدت سه روز به این کشور سفر کنند و بیش از ۷۵۰ مذاکره رسمی با شرکای ایرانی داشته باشند.

خبرگزاری کوبا پرنسا لاتینا گزارش داد که گروه بزرگی از شرکت های روسی به عنوان بخشی از یک هیئت رسمی به ایران سفر کرده اند تا فرصت های تجاری را در آنجا بررسی کنند.
پیش بینی می شود در چند روز آینده بیش از ۷۵۰ نشست بین شرکت های ایرانی و اعضای اتاق های بازرگانی استان های ایران و هیئت روسی برگزار شود.
گروه بازدیدکنندگان شامل نمایندگان شرکت های تولید کننده مواد غذایی، ماشین آلات کشاورزی و دارویی و همچنین تامین کنندگان پیشرو تجهیزات ارتباطی است.

این بزرگترین هیئت تجاری و تجاری است که مسکو تاکنون به تهران اعزام کرده است. این سفر بخشی از تلاش های دو کشور برای تقویت روابط اقتصادی و اتحاد علیه تحریم های خارجی است.
روسیه از فوریه زمانی که با تحریم های غرب به دلیل عملیات نظامی خود در اوکراین مواجه شد، روابط اقتصادی و انرژی با ایران را گسترش داد.

به گفته کارشناسان، فشارهای غرب ایران و روسیه را که هر دو مخالف نظم جهانی به رهبری آمریکا هستند، واداشته است تا اتحاد خود را برای دور زدن تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه خود تقویت کنند.

اعزام این هیئت تجاری و تجاری در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی همتای ایرانی وی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در ۱۵ سپتامبر در ازبکستان اعلام شد.

تهران و مسکو تصمیم گرفته اند یک سیستم پرداخت جایگزین ایجاد کنند تا همکاری اقتصادی خود را تسهیل کنند.

به گفته مقامات ایرانی، روسیه قصد دارد تا پایان سال حداقل 10 هیئت تجاری دیگر را به ایران بفرستد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: