پرش به محتوا

«باید مناطقی را واگذار کرد»

«باید مناطقی را واگذار کرد» – وزیر خارجه سابق رومانی اعتبار مرزهای اوکراین را زیر سوال می برد

ترجمه مجله هفته

وزیر خارجه سابق رومانی از مرزهای «غیرطبیعی» اوکراین صحبت کرده و از این کشور خواسته است تا بخش هایی از خاک خود را به روسیه، مجارستان، رومانی و لهستان واگذار کند.
آندری مارگا، وزیر امور خارجه و وزیر آموزش و پرورش سابق رومانی، با ارائه کتاب جدید خود به نام «سرنوشت دموکراسی»، نظر خود را اینگونه بیان کرد که سرزمین اوکراین توسط «مرزهای غیرطبیعی» احاطه شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، او پیشنهاد داد که این کشور خاک خود را به روسیه، مجارستان، لهستان و رومانی واگذار کند. این را روزنامه رومانیایی Adevărul در ۱۷ سپتامبر گفت.
مارگا، که پیش از وزیر امور خارجه، رئیس دانشگاه بابش-بولایایی بود، در نمایشگاه کتاب آلبا ترانسیلوانیا نیز در مورد مرزهای اوکراین صحبت کرد.
این روزنامه نوشت: دخالت رومانی در جنگ و راه حل پایان دادن به جنگ.
این سیاستمدار و دانشمند سابق که «همسو با کارشناسان» «که صحبت هایشان در جهان تاثیر گذار است» می گوید:
ما در اینجا در وضعیت کاملاً ویژه ای بسر میبریم و با قبول همه مسئولیت حرف هایم می گویم: اوکراین مرزهای غیرطبیعی دارد. این کشور باید مناطقی را به مجارستان (Transcarpathia)، لهستان (گالیسیا)، رومانی (Bukovina) و روسیه (Donbass و کریمه) واگذار کند. اینها مناطق کشورهای دیگر هستند.»

مارگا گفت: از سوی دیگر، اگر تمامیت ارضی اوکراین حفظ به این شکل موجود حفظ شود، همیشه درگیری وجود خواهد داشت.

«و به صراحت بگویم با این پایان می دهم: تا زمانی که مشکل از طریق گفتگو و با آمریکا و روسیه و آلمان و اوکراین و چین حل نشود و توافقی حاصل نشود، در اروپا صلح برقرار نخواهد شد. و اگر صلح نباشد، دموکراسی آسیب خواهد دید».
او همچنین تردید جدی دارد که اوکراین یک جامعه دموکراتیک است.
وزیر سابق خاطرنشان کرد که او قبلاً مسئول همکاری با اوکراین در سطح دولت بوده است. او اوضاع کشور را خوب می شناسد. وی تاکید کرد: «آنها هنوز با دموکراسی در آنجا فاصله زیادی دارند، احزاب مخالف در اوکراین ممنوع هستند، تلویزیون کنترل می شود، الیگارشی هایی هستند که با پول خود کشور را ترک می کنند. دولتی که اکثریت مردمش با پس اندازهای خود از آن خارج می شوند، نه می تواند دموکراتیک باشد و نه توسعه یافته».

سفارت اوکراین در بخارست با خشم به سخنان این سیاستمدار رومانیایی واکنش نشان داد:
«چنین اظهاراتی تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست، این مصداق توهین آشکار است.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: