پرش به محتوا

تلفات اوکراین: ۴۰۰۰ کشته ۸۰۰۰ زخمی در عرض ۵ روز

ارتش روسیه از کشته شدن بیش از ۴۰۰۰ سرباز اوکراینی در پنج روز خبر داد

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست روزانه خود گزارش داد که ارتش روسیه در حال انجام حملات موشکی و توپخانه ای با دقت بالا به واحدها و ذخایر ارتش اوکراین در منطقه خارکف است. در نتیجه، بیش از ۲۰۰ پرسنل ارتش اوکراین کشته و بیش از 20 تجهیزات نظامی سنگین در نزدیکی شهرهای Staroverovka، Chuguyev، Volosskaya Balakleya، Novaya Vodolaga و Klugino-Bashkirovka از کار افتادند.
در نتیجه حملات بیشتر روسیه در نزدیکی روستاهای Pristin، Boldyrevka، Sinikha، Beloye، Komarovka، Gorokhovatka، Kupyansk، Senkovo و Podvasokoye در منطقه خارکف، بیش از ۲۵۰ نیروی اوکراینی کشته و همچنین ۱۲ خودروی زرهی و یک اسلحه چندین موشک انداز منهدم شد.

کوناشنکوف همزمان گفت که ارتش اوکراین بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی و ۱۵ خودرو از جمله خودروهای زرهی را در نزدیکی نیکولایف از دست داده است.
بین ۶ تا ۱۰ سپتامبر، بیش از ۴۰۰۰ سرباز اوکراینی در این دو بخش از جبهه جان خود را از دست دادند. بیش از ۸۰۰۰ سرباز دیگر زخمی شدند.
علاوه بر این، ارتش روسیه با موشک های اسکندر به تیپ ۸ پیاده موتوری نیروهای مسلح اوکراین در خارج از کشور در ایستگاه راه آهن کراسنوآرمیسک حمله کرد.
بیش از ۵۰ پرسنل ارتش اوکراین در حملات هوایی روسیه در نزدیکی روستای میرولیوبوفکا در منطقه خرسون کشته شدند.
سخنگوی ارتش روسیه گفت: علاوه بر این، چندین نقطه فرماندهی و انبارهای مهمات ارتش اوکراین در حملات بعدی منهدم شد.
کوناشنکوف همچنین اعلام کرد که پدافند ضد هوایی روسیه یک بالگرد Mi-۸ اوکراینی را در نزدیکی شهر اوگلدار در قلمرو جمهوری خلق دونتسک سرنگون کرد.
چهار پهپاد بر فراز مناطق خرسون و نیکولایف و بر فراز جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.
دو موشک بالستیک توچکا یو و دو موشک ضد رادار هارم آمریکا در نزدیکی روستای اودی در منطقه خارکف رهگیری شدند.
توپ های ضد هوایی روسیه ۱۲ موشک هایمارس و ۹ موشک اولچا را در نزدیکی شهر نوایا کاخوفکا در منطقه خرسون سرنگون کردند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، تلفات اوکراین از زمان آغاز عملیات نظامی در ۲۴ فوریه مجموعاً ۲۹۳ هواپیما، ۱۵۳ هلیکوپتر، ۱۹۳۳ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۷۴ مجتمع موشکی ضدهوایی، ۴۸۸۳ تانک و سایر خودروهای زرهی، ۸۳۱ موشک انداز چندگانه و ۳۳۷۸ تفنگ و خمپاره میباشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: