پرش به محتوا

تلفات سنگین ارتش اوکراین.

نیروهای روسی نیروهای خود را از منطقه خارکف به جبهه دونتسک در منتقل می کنند
به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای روسی از بالاکلیا و ایزیوم خارج شده اند تا مجدداً سازماندهی شوند و تلاش های خود را در بخش دونتسک در جبهه تشدید کنند.
این هدف برای دستیابی به اهداف اعلام شده از عملیات نظامی ویژه برای آزادسازی دونباس است.
در جریان این عملیات تعدادی از اقدامات انحرافی و نمایشی انجام شد که نشان دهنده اقدام واقعی نیروها بود.
به منظور جلوگیری از تلفات در نیروهای مسلح روسیه، دشمن مورد حمله هوایی، موشکی و توپخانه قرار گرفت.
بیش از ۲۰۰۰ جنگجوی اوکراینی و خارجی و بیش از ۱۰۰ خودروی زرهی و واحد توپخانه در سه روز گذشته کشته شدند.
روسیه از حملات بیشتر به زیرساخت های نظامی در اوکراین گزارش می دهد: تا ۳۰۰ سرباز اوکراینی در این حملات کشته شدند
در نشست روزانه وزارت دفاع روسیه، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه از روند بعدی عملیات ویژه روسیه در اوکراین خبر داد. بر این اساس، ارتش روسیه با تسلیحات بسیار دقیق کارکنان 5. تیپ گارد ملی اوکراین و واحدهای تیپ ۹۲ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین و گروه ملی گرای «کراکن» در نزدیکی روستاهای بالاکلیا و چوگویف در منطقه خارکف حمله کردند. نقطه فرمان 54. تیپ مکانیزه در نزدیکی روستای Rai-Alexandrovka در قلمرو جمهوری خلق دونتسک. در این حملات تا ۳۰۰ نفر از نیروهای ارتش اوکراین کشته شدند و ۱۵ تجهیزات نظامی نیز از کار افتادند.

کوناشنکوف همچنین از حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای ارتش روسیه به زیرساخت های نظامی در اوکراین خبر داد. در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ نقطه فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین در نزدیکی شهرهای روسووکا، اوچرتینو، وودیانویه، نوومیخایلوفکا و اوگلدار در قلمرو جمهوری خلق دونتسک و اسنیگیریوکا و نوونیکولایفکا در منطقه نیکولایف هدف قرار گرفتند.

48 واحد توپخانه اوکراینی و 178 تشکیلات پرسنل و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین نیز مورد حمله قرار گرفتند.

شش انبار راکت و مهمات توپخانه در قلمرو جمهوری خلق دونتسک و در مناطق Dnepropetrovsk و Zaporozhye منهدم شد. یک ایستگاه رادار اوکراینی نیز در نزدیکی شهر کالوگا در منطقه نیکولایف تعطیل شد.

بر اساس گزارش ها، یک هویتزر 155 میلی متری M777 ساخت ایالات متحده نیز در نزدیکی روستای Novosyolovka Pervaya در قلمرو جمهوری خلق دونتسک منهدم شد.

سخنگوی ارتش روسیه در پایان از سرنگونی 13 پهپاد اوکراینی خبر داد.

این حملات بر فراز مناطق چرسون، خارکف و زاپوروژیه و بر فراز جمهوری خلق دونتسک مورد اصابت قرار گرفت. پنج موشک HIMARS در نزدیکی شهر Novaya Kakhovka در منطقه Kherson منهدم شد.

به گفته وزارت دفاع روسیه، از زمان آغاز عملیات ویژه در 24 مارس، اوکراین این کار را انجام داده استدر مجموع 293 هواپیما، 152 هلیکوپتر، 1929 پهپاد، 374 مجتمع موشکی ضد هوایی، 4870 تانک و سایر خودروهای زرهی، 830 موشک انداز چندگانه و 3375 تفنگ و خمپاره از بین رفت.

خطوط تدارکاتی روسیه به دونباس تهدید شد. وزیر ایالات متحده خوشحال است
نوشته راینهارد لاوترباخ
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه مینا صابری
مجله هفته

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، دستاوردهای اخیر نیروهای مسلح اوکراین را «بسیار بسیار دلگرم کننده» توصیف کرد. او این را روز جمعه در جریان بازدید از پراگ گفت.
همچنین روز جمعه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، هدف این از این عملیات را قرار دادن اوکراین در «بهترین موقعیت ممکن مذاکره» را اعلام کرد.
در شمال شرق این کشور ظاهراً نیروهای مسلح روسیه دچار شکست شدیدی شده اند.
از ابتدای هفته، نیروهای اوکراینی روستای بالاکلیجا در جنوب شرقی خارکف و همچنین برخی از روستاهای مجاور را بازپس گرفتند.
آنها اکنون به سمت شرق به سمت شهر کوپیانسک، یک مرکز حمل و نقل اصلی که نیروهای روسیه در شمال استان دونتسک را تامین می کند، پیش می روند.
در صورت بازپس گیری کوپیانسک توسط اوکراین، نیروهای روسی در ایزیوم در جنوب آن با محاصره و عملیات روسیه در دونباس با تهدید به شکست می شود.
موسسه مطالعات جنگ آمریکا روز جمعه نوشت که نیروهای اوکراینی تنها ۱۵ کیلومتر با کوپیانسک فاصله دارند و احتمالاً ظرف ۷۲ ساعت آینده شهر را بازپس خواهند گرفت.
روز جمعه خبرگزاری های روسیه با استناد به تصاویر وزارت دفاع گزارش دادند که ارتش روسیه خودروهای زرهی و توپ را به عنوان نیروی کمکی به منطقه خارکف می فرستد.
در حالی که مسکو در ابتدا گفت که تعداد پیشروی های اوکراین ناچیز بوده و همه آنها شکست خورده اند، اکنون حداقل تا حدی متفاوت به نظر می رسد.
ویتالی گانچف، رئیس اداره نظامی روسیه در اراضی اشغالی منطقه خارکف روز جمعه گفت: «این واقعیت که سیستم دفاعی ما شکسته شده است یک پیروزی مهم برای نیروهای مسلح اوکراین است. »
پورتال حامی دولت iz.ru روز جمعه به نقل از دیمیتری بولتنکوف، کارشناس نظامی، گفت که روسیه در جنوب اوکراین «برای اولین بار با حملات اوکراینی با قدرت تیپ و استفاده از سلاح های غربی برخورد کرده است».
پایان ترجمه


گزارش هایی از یوری پودولجاکا از جبهه:

همانطور که یوری پودولجاکا اعلام کرد، این هفته، هفته ای بسیار پر حادثه بود. کیف واقعاً تصمیم گرفته است تا یک حمله عمومی به بخش خارکف جبهه، در جهت خارکف-ایزیوم انجام دهد.
بنابراین، از ۸ سپتامبر، نیروهای روسیه در قلمرو مداخله گر عملاً تحت فشار قرار گرفتند و بیشتر شهر بالاکلیا در میان درگیری های شدید تخلیه شد.
اما حتی برای این پیشروی ۳۰ کیلومتری، رهبری اوکراین مجبور شد ذخایری را وارد نبرد کند و استقرار نیروهای خود را در مناطق مجاور کاهش دهد.
با این حال، نیروهای طرفدار روسیه در سایر بخش های جبهه به بالاکلجا یا ایزیوم منتقل نشدند، بلکه در صورت لزوم به اقدامات تهاجمی خود ادامه دادند – با موفقیت، به عنوان مثال در Artemowsk، جایی که در نهایت روستای Kodema را از دشمن پاک کردند و حالا به منطقه مهم استراتژیک کردیوموفکا پیشرفت کرده اند.
در جبهه خارکف، نیروهای روسی و شبه نظامیان مردمی متحد دو جمهوری دونباس در خطر محاصره قرار دارند.
با این حال، فشار گسترده ارتش اوکراین همچنین خطرات ضدحمله ای را در جناح یا عقب برای کیف ایجاد می کند – و به نظر می رسد که از ۹ سپتامبر قریب الوقوع باشد (هنوز در زمان این موضوع مشخص نیست):
روسیه ذخایر خود را از پشت جبهه خود به بخش خارکف منتقل می کند.
بر اساس برخی گزارش ها، اولین نیروهای کمکی در حال حاضر در لبه شرقی بالاکلجا وارد شده و در حال حاضر مانع از تصرف کامل شهر توسط نیروهای اوکراینی می شود.
در همین حال، حملات موشکی، توپخانه موشکی و هوایی علیه مراکز لجستیکی در عقب نیروهای وفادار به کی یف، که تهاجمی آنها از آنها تامین می شود، ادامه دارد.


یوری پودولیکا یک وبلاگ نویس سیاسی اوکراینی است (کانال او در یوتیوب قبل از حذف شدن توسط مدیریت پلتفرم ۲.۶ میلیون مشترک داشت) و روزنامه نگار اهل سومی (او از سال ۲۰۱۴ در سواستوپل روسیه زندگی می کند) که بینش هایش در دوره از ابتدا مداخله به طور فزاینده ای در رسانه های روسیه محبوب شد.
خروجی‌های تحلیلی او تنها با چند عدد به دست می‌آیند – اما او با کار با نقشه‌ها، درک خوبی از وسعت فضایی تحولات مربوطه به دست می‌دهد و گهگاه پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت ارائه می‌دهد.
از یک سو، پودولجاکا از داده‌های قابل دسترس به‌عنوان منابع خود استفاده می‌کند: اینها گزارش‌هایی از شاهدان عینی در رسانه‌های اجتماعی و همچنین گزارش‌هایی از وزارت دفاع روسیه و اوکراین است. بنابراین، برای استفاده از اصطلاحات اطلاعاتی فعلی، یوری پودولیکا در درجه اول یک تحلیلگر OSINT است. از سوی دیگر، وی به منابع خودی دسترسی دارد: علاوه بر آن‌هایی که در شبه‌نظامیان مردمی و ارگان‌های امنیتی جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک هستند، این‌ها در مقامات امنیتی و دولتی اوکراین هستند که به دلیل روابط قدیمی او هنوز با او همکاری میکنند.وضعیت نامشخص در اطراف کوپیانسک

وضعیت نظامی در اطراف شهر کوپیانسک در منطقه خارکف که پیش از این تحت کنترل روسیه بود، صبح شنبه ناروشن و بی ثبات شده است. برخی از خبرنگاران جنگی روسیه، از جمله یوگنی پادوبنی، صبح امروز گزارش دادند که نیروهای روسی بدون درگیری از نیمه غربی شهر کوپیانسک، که یک اتصال راه آهن مهم استراتژیک است، عقب نشینی کرده اند. او همچنین می نویسد که گارد پیشروی نیروهای اوکراینی اکنون در آنجا ظاهر شده است.
تصاویری در کانال‌های تلگرام اوکراین پخش می‌شود که نشان می‌دهد سربازان اوکراینی با پرچم ملی بر روی پشت بام‌های کوپیانسک عکس گرفته‌اند.
از سوی دیگر، اداره نظامی صبح امروز اعلام کرد که اداره غیرنظامی – نظامی کوپیانسک با وجود شلیک گسترده توپخانه همچنان در این شهر است. این اطلاعات به طور مستقل قابل بررسی نیست و وزارت دفاع روسیه هنوز بیانیه ای صادر نکرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: