پرش به محتوا

«به صورت خودکار و فوری»

«به صورت خودکار و فوری»

جمهوری دموکراتیک خلق کره آماده انجام حمله هسته ای پیشگیرانه «به صورت خودکار و فوری» در صورت تهدید است

کره شمالی در قانون جدید، الزامات استفاده از سلاح های هسته ای را تعیین کرده است.
پیونگ یانگ در متن این قانون تصریح می کند که در صورت مشاهده تهدیدی برای کشور، رهبری کشور خود یا «اهداف استراتژیک مهم» در استفاده از سلاح هسته ای تردید نخواهد کرد.
خبرگزاری دولتی کره (KCNA) روز جمعه متن قانون جدید «سیاست هسته ای جمهوری دموکراتیک خلق کره» را منتشر کرد.
این سند، از جمله، بیان می‌کند که در حالی که دولت سلاح‌های هسته‌ای را «آخرین راه حل» می‌داند، از آن برای «جلوگیری از تجاوزاتی که امنیت کشور و مردم را تهدید می‌کند» استفاده خواهد کرد.
این روزنامه ادامه می دهد که پیونگ یانگ یک حمله پیشگیرانه را «به صورت خودکار و فوری» انجام خواهد داد اگر مقامات معتقد باشند که «سیستم فرماندهی و کنترل نیروهای هسته ای ملی در معرض خطر حمله نیروهای دشمن قرار دارد.»
این قانون تاکید می کند که کره شمالی تهدیدی به استفاده از سلاح هسته ای ندارد و از آن علیه کشورهای غیرهسته ای استفاده نخواهد کرد.
با این حال، در عین حال اعلام شده است که پیونگ یانگ با تمام قوا به تجاوزات یا کشورهایی که کره شمالی را تهدید می کنند با پیوستن به نیروهای دیگر با کشورهای دارای سلاح هسته ای واکنش نشان خواهد داد.
این سند پنج سناریو را فهرست می‌کند که در آن ارتش می‌تواند حمله هسته‌ای انجام دهد.
اینها شامل تهدید برای کشور از طریق سلاح های کشتار جمعی، حمله به رهبران سیاسی یا «اهداف استراتژیک کلیدی»، «ضرورت عملیاتی اجتناب ناپذیر برای جلوگیری از تشدید و طولانی شدن جنگ» یا برخی «بحران فاجعه بار» دیگر است که کشور را تحت تأثیر خود قرار می دهد. یا جمعیت آن را به خطر می اندازد.
محافل غربی بارها در ماه‌های اخیر آزمایش هسته‌ای قریب‌الوقوع کره شمالی را پیش‌بینی کرده‌اند و ادعا می‌کنند که ارتش در حال آماده شدن برای اولین آزمایش از سال ۲۰۱۷ است.
اگرچه هیچ اطلاعیه ای از این دست از سوی کره شمالی وجود نداشت.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اخیرا گفته است که می خواهد زرادخانه هسته ای کشورش را «در اسرع وقت» گسترش دهد.
و تاکید کرد که ارتش باید «همیشه» برای استفاده از سلاح های هسته ای علیه قدرت های «متخاصم» خارجی آماده باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: