پوتین کلاهبرداری غرب را افشا کرد.

پوتین: غرب با معامله غلات اوکراین به کشورهای فقیر خیانت کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، غرب را به خیانت به کشورهای فقیر در مورد معامله توافق غلات اوکراین متهم کرد.
رئیس دولت روسیه در مجمع اقتصاد شرق در ولادی وستوک گفت که کشورهای در حال توسعه حداقل غلات صادراتی را دریافت کردند.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که غرب زمانی که ادعا کرده بود اوکراین برای کاهش قیمت مواد غذایی و خطر قحطی در کشورهای فقیر به امکان دسترسی به حمل‌ونقل دریایی نیاز دارد در واقع، دروغ گفت.
رهبر روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی در مجمع اقتصادی شرق در ولادی وستوک گفت: بیشتر کشتی‌های اوکراینی که تحت توافقی که با روسیه و با میانجیگری ترکیه و سازمان ملل متحد اجازه حمل غلات به کشورهای در حال توسعه را گرفتند سر از کشورهای اتحادیه اروپا رفتند. پوتین گفت:
«به عنوان بخشی از برنامه جهانی غذای سازمان ملل، که قرار است به نیازمندترین کشورها کمک کند، تنها دو کشتی سهم کشورهای نیازمند شد. »
تاکید می‌کنم: از ۸۷ فقط دو عدد و از دو میلیون تن غذا فقط ۶۰ هزار تن – و در نتیجه فقط ۳ درصد از این مقدار – به کشورهای در حال توسعه تحویل داده شد.
پوتین در سخنرانی خود به توافقی اشاره کرد که به کشتی‌های غیرنظامی اجازه می‌دهد به بنادر دریای سیاه اوکراین وارد و خارج شوند تا محموله‌های غلات را حمل کنند. این آیین نامه در پایان ژوئیه لازم الاجرا شد.
در ترکیه، در استانبول، یک مرکز هماهنگی مشترک وجود دارد که تحویل را هماهنگ می کند. صادرات محصولات کشاورزی از طریق دریای سیاه توسط تیم های روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل انجام می شود.
رهبر روسیه خاطرنشان کرد که این معامله به عنوان راهی برای مهار افزایش قیمت ها در بازار جهانی و کمک به کشورهایی که بیشترین آسیب را دیده اند، امضا شد.
او گفت که در عمل، تقریباً تمام غلات ارسال شده از اوکراین به کشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا رفته است.