پرش به محتوا

باز هم یک ترور تازه.

فرماندار نظامی محلی بردیانسک در یک حمله با خودروی بمب گذاری شده کشته شد. وی در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت. این اولین حمله از این نوع نیست.

همچنین نگاه کنید به: واشنگتن پست: ارتش آمریکا کارگردان ترور ها در شرق اوکراین است.

سرهنگ آرتیوم باردین، رئیس اداره نظامی-غیرنظامی تحت کنترل روسیه در شهر بردیانسک در جنوب اوکراین، روز سه شنبه بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده به شدت مجروح شد. مقامات محلی خرابکاران اوکراینی را به ارتکاب این عمل متهم می کنند. درست در ابتدای مداخله نظامی، شهر بردیانسک به تصرف نیروهای روسی درآمد و از آن زمان تحت کنترل روسیه است.

یک انفجار مهیب خودروی باردین را در حالی که در نزدیکی اداره محلی پارک شده بود منفجر کرد.
بر اساس گزارش ها، مواد منفجره در زیر خودرو کشف شده است. رسانه های روسی گزارش دادند که سه خودروی غیرنظامی دیگر در این انفجار آسیب دیده اند.
تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که لاشه خودرو به طور کامل تخریب و سوخته است.
مشخص نیست چه کسی پشت این حمله است. با این حال، مقامات محلی قبلا گفته بودند که به دنبال یک واحد خرابکاری و شناسایی اوکراینی هستند.

به گزارش رسانه ها، بردین تنها مجروح این انفجار بود.
با وجود اینکه او بلافاصله در شرایط وخیمی به بیمارستان منتقل شد، اما در آنجا جان خود را از دست داد.
مرگ او بعداً توسط اداره محلی تأیید شد. ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای اداره منطقه زاپوریژیا، گفت: «طبق اطلاعات ما، او بر اثر جراحات جان خود را از دست داد. »

روگوف همچنین گفت که مقامات محلی با این حادثه به عنوان یک حمله تروریستی برخورد می کنند که توسط «تروریست های رژیم زلنسکی» انجام شده است.
این اولین حادثه مشابه در منطقه تحت کنترل روسیه نیست.
در اواخر اوت، الکساندر کولسنیکوف، معاون فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی محلی بردیانسک، در حمله ای مشابه کشته شد.
علاوه بر حمله به فرماندار، تیراندازی در مرکز شهر بندری در دریای سیاه نیز گزارش شده است.
درباره پیشینه بیشتر و اینکه آیا عاملان این حمله خرابکاران اوکراینی هستند یا توسط تروریست ها (که در رسانه های غربی «پارتیزان» نامیده می شوند) عمل می کنند، تا کنون چیزی مشخص نیست.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: