پرش به محتوا

برنده بحران انرژی در اروپا کیست؟آمریکا بزرگترین برنده بحران انرژی در اروپا است


روزنامه گلوبال تایمز چین در مقاله‌ای با بیان اینکه ایالات متحده در وهله اول بحران اوکراین را ایجاد کرد اما اکنون تبدیل به بزرگترین برنده شده است، تاکید کرد: آمریکا بیشترین سود را از بحران انرژی در اروپا می‌برد.
روزنامه گلوبال تایمز در مقاله‌ای پیرامون بحران انرژی در اروپا نوشت: با افزایش نگرانی‌ها از قطع کامل گاز روسیه و توقف جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱، اتحادیه اروپا مجبور است برای فصل زمستان گاز مورد نیاز را از منابع جایگزین تامین کند.

با توجه به اینکه اتحادیه اروپا مجبور است به جای تامین گاز مایع از خط لوله از طریق کشتی آن را تامین کند، درخواست کشورهای اروپایی برای کشتی‌های انتقال گاز مایع در سال جاری رکورد جدیدی را ثبت کرده است.
بر اساس داده‌های منتشر شده توسط یک وب سایت خبری مالی و تجاری آمریکایی، شرکت‌های آمریکایی برای هر کشتی کانتینری حامل گاز مایع به مقصد اروپا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سود می‌برند.
همان‌طور که مشخص است، ایالات متحده با گشودن بازار بزرگی برای تأمین‌کنندگان گاز آمریکایی، محکم کردن کنترل خود بر اروپا و آسیب رساندن به صادرات کلیدی روسیه، بیشترین سود را از بحران انرژی کسب کرده است.
ایالات متحده در وهله اول بحران اوکراین را ایجاد کرد اما اکنون تبدیل به بزرگترین برنده شده است که در آن سوی اقیانوس نشسته و از این بحران سود می‌برد.
حتی با وجود واردات LNG گرانقیمت از ایالات متحده، ممکن است همچنان برای اتحادیه اروپا جلوگیری از افزایش تورم، کمبود برق و اختلالات تولید در زمستان آینده یعنی زمانی که تقاضای انرژی معمولاً به شدت افزایش می‌یابد، دشوار باشد.
در پایان مقاله گلوبال تایمز آمده است: اتحادیه اروپا به زمان بیشتری نیاز دارد تا خود را برای کاهش وابستگی به گاز روسیه آماده کند، زیرا این موضوع نه تنها بیشتر محدود به کشتی‌های LNG نیست بلکه نیازمند امکان ذخیره سازی گاز بیشتر است..China Radio International.CRI. All Rights Reserved ©

16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: