پرش به محتوا

اروپا در برابر یک فاجعه اقتصادی قرار گرفته است.


ترجمه مجله هفته

هنوز گازی از طریق نورد استریم ۱ صادر نمی شود – قیمت بنزین هم در روز دوشنبه افزایش یافت.

به دلیل نقص فنی در ایستگاه کمپرسور پورتووایا، گروه انرژی روسیه گازپروم اعلام کرد که انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ دریای بالتیک به طور کامل متوقف خواهد شد. قیمت گاز اروپا در روز دوشنبه افزایش انفجاری یافت.
در آغاز معاملات روز دوشنبه، قیمت گاز در اروپا به شدت افزایش یافته بود. بر این اساس، طبق گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت بنچمارک گاز در زمان باز شدن بازار بورس به ۲۷۲ یورو در هر مگاوات ساعت (MWh) افزایش یافت.
شاخص پیشرو هلند TTF در روز دوشنبه ۲۵۶ یورو بود که ۲۳ درصد بیشتر از روز قبل بود.
اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تقریباً ۴۰۰ درصد بیشتر بود.
قیمت قرارداد آتی TTF (Title Transfer Facility) برای گاز طبیعی هلند نشانگر قیمت گاز طبیعی اروپا است.
داکس (بورس آلمان)، شاخص پیشرو آلمان، در هنگام باز کرد بازار را با نشان دادن ۱.۷ درصد کاهش به ۱۲۸۲۳ واحد رسید.
به گزارش شبکه تلویزیونی n-tv، نعیم اسلم، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت کارگزاری AvaTrade، هشدار داد که راه حل سریع برای بحران انرژی در وجود ندارد. بنابراین اروپا با در برابر یک فاجعه اقتصادی قرار گرفته است.
شرکت گازپروم روسیه عصر جمعه در پیامی که در سرویس خبری تلگرام منتشر شد، اعلام کرد که انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ به طور کامل متوقف خواهد شد.
دلیل آن نشت روغن در ایستگاه کمپرسور پورتووایا است که در آن بازرسان امنیت گازرسانی روسیه روستکنادزور از راه اندازی مجدد خط لوله تا اطلاع ثانوی منع کردند.
جریان گاز متوقف می شود تا زمانی که این مشکل از بین برود.
عرضه گاز از طریق نورد استریم ۱ به دلیل تعمیرات برنامه ریزی شده از ۳۱ آگوست متوقف شده بود و قرار بود شنبه گذشته از سر گرفته شود.
مانند قبل از کار تعمیر و نگهداری، تنها بیست درصد از ظرفیت خط لوله باید استفاده شود، زیرا از هر پنج توربین ایستگاه کمپرسور، چهار توربین هنوز به بهره برداری نمی رسد.
عصر جمعه، شرکت دولتی روسیه اعلام کرد که جریان گاز از طریق نورد استریم ۱ تا اطلاع ثانوی بسته خواهد ماند.
به گزارش n-tv، افزایش سرسام آور قیمت گاز و افزایش محدودیت های تحویل منجر به فروپاشی سهام بزرگترین واردکننده خصوصی گاز آلمان، Uniper شد.
بر این اساس، این ارزش سهام این شرکت با ده درصد کاهش به پایین ترین سطح خود تاکنون رسیده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: