واشنگتن پست: ارتش آمریکا کارگردان ترور ها در شرق اوکراین است.

ژنرال آمریکایی با افتخار اعلام کرد: ترور علیه کارمندان اداری طرفدار روسیه به لطف ایالات متحده میسر شده است.

ترجمه مجله هفته

به گزارش واشنگتن پست، ترور علیه نیروهای ادارات محلی جمهوری های خلق و مناطقی که با روسیه در خرسون، زاپوروژیه و خارکف همکاری می کنند، نتیجه سال ها آموزش توسط ایالات متحده است. این را ریچارد کلارک، رئیس فرماندهی عملیات ویژه آمریکا گفت.
در چند هفته و چند ماه گذشته، چندین مقام حامی دولت روسیه در استان خرسون و سایر مناطق تحت کنترل روسیه در اوکراین ترور شده اند.
آنها در حالیکه در ماشین هایشان نشسته بودند و یا رانندگی می کردند منفجر شدند، مورد اصابت گلوله قرار گرفتند یا حتی به دار آویخته شدند.
بسیاری از حملات دیگر تروریستی خنثی شدند یا به مرگ قربانی ختم نشدند. ایالات متحده این تاکتیک تروریستی را “جنگ چریکی” و “مقاومت اوکراین” می نامد – و خود را مبتکر آن می بیند.
از اوایل سال ۲۰۱۴ ایالات متحده شروع به ایجاد شرایط برای تشکیل به اصطلاح «شبکه های مقاومت» در برابر تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین کرد.
ریچارد کلارک، رئیس فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده، در مصاحبه ای به نقل از دیوید ایگناتیوس، ستون نویس واشنگتن پست (WP) در روز چهارشنبه گفت.
به گفته کلارک، ایالات متحده در حال آموزش نیروهای عملیات ویژه اوکراین (SOF) در انتظار یک کمپین آینده روسیه بود:
«زمانی که روس‌ها در فوریه حمله کردند، ما هفت سال با «نیروهای عملیات ویژه اوکراین» اوکراین کار می‌کردیم.»
«با حمایت ما، آنها ظرفیت کمی و کیفی و مهارت های خود را ارتقا دادند. هم در مأموریت های جنگی و هم در عملیات اطلاعاتی».
عملیات اطلاعاتی عملیاتی است در زمینه به اصطلاح جنگ اطلاعاتی – روانی.
این شامل ایجاد وحشت و ترس در رسانه های اجتماعی، انتشار اخبار جعلی و کمپین های نفرت علیه چهره های رسانه ای و سیاستمداران نامحبوب است.
در مجموع چهار مرکز برای عملیات اطلاعاتی-روانی (CIPsO) در اوکراین این وظیفه را بر عهده دارند.
به لطف اسناد فاش شده، مشخص شده است که صدها کارمند مراکز برای عملیات اطلاعاتی-روانی در حال تکمیل دوره های آموزشی بر اساس مشخصات ناتو هستند.
اما ترور فیزیکی نیز بخشی از زرادخانه نیروهای ویژه اوکراین است.
مربی عالی رتبه آمریکایی آنها اکنون این راز آشکار را تأیید کرده است.
با این حال، او از تاکتیک های ترور به عنوان “مقاومت” و “جنگ چریکی” تجلیل میکند.

ریچارد کلارک، رئیس فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحدهواشنگتن پست می نویسد، در آماده سازی برای دفع تهاجم روسیه، هر تیپ نیروهای عملیات ویژه اوکراینی سال گذشته یک گردان به اصطلاح ترور «مقاومت» را راه اندازی و آموزش داد که از میان جمعیت محلی در مناطقی مانند خرسون، زاپوروژیه و دونباس استخدام شده بود. . کلارک گفت:
“امروز، اگر شما یک سرباز روسی هستید، باید دائما مواظب سر خود باشید، زیرا نمی دانید تهدید جان شما از کجاست. شما نمی توانید به هر اوکراینی نگاه کنید و بدانید که آیا آنها دشمن هستند یا دوست. سربازان اهداف نظامی هستند. »
با این حال، ترور نیروهای ویژه اوکراین نیز علیه کارمندان، مردم عادی مخالف اوکراین و سیاستمداران مخالف اوکراین هم هست که در تلاش برای سازماندهی زندگی مسالمت آمیز در مناطق تحت کنترل روسیه هستند.
واشنگتن پست همچنین اشاره می کند: «این جنگ چریکی منجر به تلفات بالای مقامات طرفدار روسیه در سرزمین های اشغالی شده است. در هفته های اخیر مقامات طرفدار روسیه بر اثر انفجار خودروهای بمب گذاری شده، بمب های کنار جاده ای، سم و تفنگ شکاری کشته یا زخمی شده اند.»
در ۲۴ آگوست، ایوان سوشکو، رئیس اداره نظامی و مدنی میخائیلوفکا در منطقه زاپوروژیه، در یک حمله با خودروی بمب گذاری شده کشته شد. او دختر شش ساله اش را که به فرزندخواندگی خوانده بود به مهدکودک می برد. کودک به شکل معجزه آمیزی زنده ماند.
در ۲۷ اوت، آندری ریژکوف، رئیس پلیس محلی در همان مکان، حلق آویز شده پیدا شد.
در ۶ اوت، ویتالی گورا، معاون اداره نوایا کاخوفکا در منطقه خرسون کشته شد. او تیر خورده بود.
جنایت دیگر: ترور الکسی کووالیوف معاون سابق مجلس اوکراین و همسرش در ۲۸ اوت بود.
او در خانه اش از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شریک زندگی اش نیز از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
کوالیوف به حزب زلنسکی رئیس جمهور اوکراین “خدمتکار مردم” تعلق داشت و یک سرمایه گذار معروف در زمینه کشاورزی در منطقه بود.
در خرسون او معاون اداره نظامی-مدنی کشاورزی در منطقه بود.
به گفته واشنگتن پست این تروریسم دولتی مورد حمایت غرب را، یک “کارزار پارتیزانی” دانسته و آنرا مزیت بزرگ اوکراین در این مرحله از جنگ ارزیابی میکند.
فرماندهان ارتش آمریکا از طریق تجارب آمریکا در عراق و افغانستان در واقع به همتایان روسی خود در مورد این جنگ نامنظم وحشیانه هشدار داده بودند.
بازسازی تروریسم فاشیستهای باندرا

در آن زمان در مطبوعات ایالات متحده صحبت های زیادی در مورد ترور وجود داشت. چیزی که هم رسانه های آمریکایی و هم ژنرال آمریکایی از ذکر آن کوتاهی می کنند این واقعیت است که رژیم فعلی کی یف در واقع از تجربه خرابکاری و ترور در افغانستان، عراق یا سوریه استفاده نمی کند، بلکه از مبارزات به اصطلاح «ارتش شورشیان اوکراینی» استپان باندرا فاشیست و همدست آلمان نازی و مسئول هولوکاست در اوکراین استفاده می کند.در پایان جنگ جهانی دوم و شش تا هفت سال اول پس از جنگ، این گروه های فاشیستی و ضد کمونیستی که به “باندروفسی” معروف بودند در جنگل های غرب اوکراین فعالیت می کردند.
تروریست های فاشیست “باندروفسی” نه تنها علیه سربازان شوروی و نمایندگان ارگان های امنیتی دست به ترور می زنند، بلکه علیه دهقانان عادی، مدیران، معلمان، کارگران کمونیست و پزشکان نیز فعال بودند.
هزاران نفر، گاهی به طرز وحشیانه ای به قتل میرسیدند. عملاً یک جنگ داخلی جدی در غرب اوکراین در جریان بود.
دولت اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی سرانجام در این مبارزه پیروز شد. هزاران نفر از تروریست های فاشیست اسیر شده “باندروفسی” چند سالی را در اردوگاه ها گذراندند اما پس از چندین موج عفو در زمان حاکمیت نیکیتا خروشچف، دبیر کل حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی آزاد شدند.
بنابراین، بسیاری از ناظران و کسانی که با این منطقه آشنا هستند، ادامه حملات تروریستی در مناطق تحت کنترل روسیه را نسخه جدیدی از ترور “باندروفسی” توصیف می کنند.

منبع رسانه های رسمی روسیه