پرش به محتوا

رادیو اکتیو گذرنامه ندارد و ویزا هم نمی خواهد.اتحادیه اروپا می خواهد صدور ویزا برای شهروندان روسیه را دشوارتر کند. ماریا زاخارووا، سخنگوی روسیه گفت که روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد که به این تصمیم واکنش نشان دهد.
اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تصمیم گرفت توافقنامه منعقد شده با روسیه برای تسهیل صدور ویزا برای مسافران را به طور کامل تعلیق کند. اکنون ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تهدید پاسخ می دهد. این بیانیه در یک نشست خبری توسط وزارت خارجه روسیه منتشر شد.
« تشعشعات رادیو اکتیو گذرنامه ندارد. او برای عبور از مرزها نیازی به ویزا ندارد. زاخارووا گفت: اگر اتفاقی در زاپوریژیا بیفتد،ربطی به ویزا، پاسپورت یا مرز نخواهد داشت.
به دلیل نگرانی در مورد یک حادثه هسته ای ناشی از جنگ در اوکراین، بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا زاپوریژیا در حال حاضر توسط تیمی متشکل از ۱۴ متخصص بین المللی در محل هستند و به بررسی وضعیت آنجا می‌پردازند. ماموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) پس از هفته ها آماده سازی روز پنجشنبه وارد این نیروگاه شد.
این نیروگاه با شش رآکتور – که دو رآکتور در حال حاضر در حال بهره برداری هستند – و ظرفیت ۵۷۰۰ مگاوات، قوی ترین نیروگاه هسته ای اروپا است. نیروگاه برق در جنوب اوکراین شش ماه است که توسط نیروهای روسی تصرف شده است. بارها و بارها مورد حمله توپخانه و ارتش اوکراین قرار می گیرد – اخیرا همین دیروز پنجشنبه.
اتحادیه اروپا قرارداد روادید با روسیه را تعلیق کرد
تعلیق قرارداد روادید با روسیه یکی دیگر از اقدامات تنبیهی در پاسخ به جنگ روسیه علیه اوکراین است. ممنوعیت عمومی ویزا، همانطور که توسط اوکراین و کشورهای اروپای شرقی درخواست شده است، پس از توافق اولیه برنامه ریزی نشده است. کرملین از این تصمیم انتقاد کرده و آن را «بیهوده» خوانده است.

زاخارووا گفت: اتحادیه اروپا به اندازه کافی نگران این موضوع نیست – ظاهراً منظور وضعیت نیروگاه هسته ای است. این سخنگو ادامه می دهد: رژیم های لیبرال اروپا در طول تاریخ خود تصمیمات خود ویرانگر و انتحاری زیادی گرفته اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: