پرش به محتوا

ترور ناموفق خانم کرشنر در آرژانتین – ویدیویک مرد مسلح روز پنجشنبه در درگیری مقابل آپارتمان کریستینا کرشنر معاون رئیس جمهور آرژانتین و سیاستمدار چپگرا دستگیر شد. آلبرتو فرناندز، رئیس دولت آرژانتین، این حادثه را یک سوء قصد به کرشنر توصیف کرد.
آلبرتو فرناندز، رئیس دولت آرژانتین، حادثه مقابل خانه کریستینا کرشنر، معاون رئیس جمهور این کشور را یک سوء قصد توصیف کرد. فرناندز اواخر عصر پنجشنبه (به وقت محلی) در یک سخنرانی تلویزیونی برای مردم گفت: اندکی پس از ساعت ۹ شب به وقت محلی، مردی اقدام به ترور خانم کرشنر ۶۹ ساله کرد. مهاجم ناگهان از میان جمعیت اسلحه را به سمت سر رئیس جمهور سابق نشانه رفت و ماشه را کشید. اما هیچ تیری شلیک نشد. بر اساس گزارش رسانه ها، این سیاستمدار آسیبی ندیده است. همچنین ویدئویی از این حادثه در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور منتشر شده است.


رئیس جمهور گفت: «کریستینا هنوز زنده است، زیرا اسلحه که حاوی ۵ گلوله بود به دلیلی که هنوز از نظر فنی تایید نشده است، عمل نکرده است، با وجود آنکه ماشه آن کشیده شده بود.» این جدی ترین حادثه از زمان بازگشت آرژانتین به «دموکراسی» در سال ۱۹۸۳ است. تروریست مظنون دستگیر شد. آنیبال فرناندز وزیر کشور به روزنامه «کلارین» گفت که تپانچه از این مرد ۳۵ ساله هم ضبط شده است.

ژنرال رائول کاسترو روز، رهبر انقلاب کوبا، روز گذشته در پی سوء قصد به معاون رئیس جمهور آرژانتین، کریستینا فرناندز دی کرشنر، پیام حمایتی برای او ارسال کرد.
«کریستینا عزیز: من تمام همبستگی و حمایت خود را در برابر سوء قصد به جان شما، همراه با خوشحالی عمیق از اینکه تو از این عمل شنیع جان سالم به در بردی، برایت ارسال می کنم.
کوماندانته رائول کاسترو در نامه خود نوشت: با بهترین آرزوها برای سلامتی شما، رائول کاسترو روز شما را از راه دور در آغوش می گیرد. »

دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا و رئیس جمهوری، میگل دیاز کانل برمودز نیز در توییتر خود از این حادثه ابراز تاسف کرد و همبستگی خود را با معاون رئیس جمهور و دولت آرژانتین و مردم آرژانتین اعلام کرد.

این حادثه زمانی رخ داد که رئیس جمهور سابق به خانه خود در محله رکولتا در بوئنوس آیرس مراجعه کرد و یک مرد مسلح سعی کرد در میان جمعیتی که برای استقبال کرشنر منتظر او بودند به او شلیک کند. وی توسط نیروهای امنیتی شناسایی و سپس توسط پلیس دستگیر شد.
او مستقیما تپانچه به پیشانی خانم کرشنر نشانه رفت و ماشه را چکاند ولی اسلحه عمل نکرد.
به گفته آنیبال فرناندز، وزیر امنیت، فرد بازداشت شده یک شهروند برزیلی است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: