پرش به محتوا

آغاز رزمایش روسیه، چین، هند و ده کشور دیگر در خاک روسیه.

رزمایش های نظامی بین المللی در شرق روسیه آغاز شده است.

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسیه، سیزده کشور که جمهوری خلق چین، هند و بلاروس نیز شامل آنها میشوند در رزمایش جنگی که در خاک روسیه برگزار می‌شود شرکت کردند. جالب اینجاست که میلیتاریستی ترین کشور جهان یعنی ایالات متحده که خود بیشترین رزمایش های نظامی را در سراسر جهان و بسیار دور از خاک خود انجام می دهد نسبت به این رویداد ابراز نگرانی کرده است.

رزمایش های نظامی بین المللی در خاور دور روسیه آغاز شده است که کشورهایی مانند چین و هند در آن شرکت می کنند.
ایالات متحده نسبت به توانایی مسکو برای متقاعد کردن سایر کشورها برای شرکت در رزمایش ابراز نگرانی کرد. این به این معنی است با توجه به اینکه روسیه خود در جنگ اوکراین درگیر است و غرب تمام تلاش خود را برای ایزوله کردن این کشور به کار گرفته است شرکت ۱۳ کشور به ویژه کشورهایی مانند جمهوری خلق چین و هند در این رزمایش نشان می دهد که سیاست محاصره فدراسیون روسیه تا به حال با شکستی جدی روبرو شده است.
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مراسم افتتاحیه رزمایش راهبردی وستوک ۲۰۲۲ روز چهارشنبه در یک منطقه آموزشی نظامی در منطقه پریمورسکی روسیه برگزار شد.

روسیه سالانه رزمایش هایی از این نوع برگزار می کند که هر ساله در مناطق نظامی مختلف این کشور به عنوان میزبان به صورت چرخشی برگزار می شود.
امسال منطقه نظامی شرق روسیه میزبانی ۱۳ کشور خارجی می‌باشد که دعوت فدراسیون روسیه برای شرکت در این رزمایش نظامی را پذیرفتند.
یونس بیک یوکوروف، معاون وزیر دفاع روسیه، به نمایندگی از کشور میزبان در این مراسم، گفت که مشارکت گسترده و گستردگی این مانور، آن را ویژه کرده است و نشان می دهد که کشورهای شرکت کننده «بر اهمیت نقش آموزش و همکاری مشترک این کشورها با یکدیگر در این رزمایش تاکید دارند».

روسای سایر هیئت ها در سخنان خود تاکید کردند که این یک تمرین کاملاً دفاعی است.
تصاویر ویدیوهای منتشر شده از این رزمایش صحنه های از سربازان کشورهای شرکت کننده را نشان می دهد که با صدای یک گروه موسیقی نظامی رژه می روند. فهرست مهمانان خارجی شامل آذربایجان، الجزایر، ارمنستان، بلاروس، چین، هند، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مغولستان، نیکاراگوئه، سوریه و تاجیکستان است. ۹ کشور از این تعداد نیرو برای شرکت در این مانورها اعزام کرده اند.
ووستوک ۲۰۲۲ شامل مانورهای جنگی برای افسران کارکنان و تمرینات میدانی برای سربازان و همچنین آموزش دریایی و هوایی است.

به گفته وزارت دفاع روسیه، بیش از ۵۰۰۰۰ سرباز و افسر و بیش از ۵۰۰۰ قطعه تجهیزات نظامی سنگین از جمله حدود ۱۴۰ هواپیما و ۶۰ شناور نیروی دریایی در این رزمایش یک هفته ای شرکت خواهند کرد که از روز پنجشنبه آغاز می شود.
ایالات متحده نسبت به این رویداد ابراز نگرانی کرده است.
کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه طی یک نشست خبری گفت که واشنگتن در مورد هر کشوری که با روسیه تمرین می‌کند در حالی که روسیه جنگی بی‌نتیجه و بی‌رحمانه علیه اوکراین به راه انداخته است، ملاحظاتی خواهد داشت.
هنگامی که از او پرسیده شد، او از گفتن اینکه آیا ایالات متحده علیه شرکت کنندگان، به ویژه هند، به دلیل اعزام نیروهای خود به روسیه تلافی خواهد کرد یا خیر، از پاسخ به این سوال خودداری کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: