پرش به محتوا

تحرکات نظامی خطرناک آمریکا بر فراز آسمان و دریای چین.


ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی، «تایوان نیوز» از وقوع چندین حادثه خطرناک به تحریک نیروی هوایی آمریکا بر فراز خاک چین خبر می دهد.

به گزارش «تایوان نیوز»، طی روزهای اخیر چندین فروند هواپیمای نظامی آمریکا به دستور ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) مجبور به تغییر مسیر خود شده‌اند.
گفته می شود دو هلیکوپتر آمریکایی وارد محدود هوایی چین شده اند.
به گزارش روزنامه تایوان نیوز، در چند روز گذشته چندین حادثه که نیروی هوایی آمریکا در آن مقصر بوده بر فراز خاک چین رخ داده است.

پیام های رادیویی رهگیری شده نشان می دهد که نیروهای مسلح چین در روزهای یکشنبه و دوشنبه هواپیماها و هلیکوپترهای نظامی نیروی هوایی ایالات متحده را به نقض «حوزه هوایی» چین در دوازده مایل دریایی دورتر از ساحل این کشور متهم کردند.

به همین ترتیب گفته می شود که به هواپیماهای نظامی ژاپن هشدار داده شده است، چرا که آنها بیش از حد به حریم هوایی چین نزدیک شده اند.
بر اساس ردیابی پیام‌های رادیویی، که توسط صفحه فیس‌بوک تایوان ADIZ ضبط و منتشر شده است، یک هواپیمای نظامی آمریکایی نیز به تنگه فورموسا (فرموز) در سواحل شرقی چین نزدیک شد و هشدارهایی از سوی شناسایی نیروی هوایی ارتش آزادی بخش خلق چین به زبان ماندارین و انگلیسی دریافت کرد که طبق گزارش‌ها، متن این هشدار ها چنین است:

«این پیامی از نیروی هوایی چین است، شما به حریم هوایی چین نزدیک می شوند، فوراً خارج شوید وگرنه شما را رهگیری خواهیم کرد.»

گفته می شود خلبان هواپیمای آمریکایی پاسخ داده است:

«این یک هواپیمای نظامی ایالات متحده است که فعالیت‌های نظامی قانونی را در حریم هوایی بین‌المللی انجام می‌دهد که توسط قوانین بین‌المللی تضمین شده است. ما با توجه به حقوق و تعهدات همه کشورها عمل می کنیم.»

پس از اینکه هر دو طرف پیام های مشابهی را در یک ساعت بعد تکرار کردند، طبق گزارش ها، نیروی هوایی چین به صورت رادیویی اعلام کرد:

«این نیروی هوایی چین است، شما به حریم هوایی چین حمله کرده اید، نقض جدی حاکمیت چین است، فورا خارج شوید، فورا خارج شوید!»

گفته می شود کمی بعد، پدافند هوایی چین هواپیمای آمریکایی دیگری را مشاهده کرد که گفته می شود به حریم هوایی چین نزدیک شده است. از این هواپیما نیز خواسته شد مسیر خود را تغییر دهد.
با این حال گفته می شود که هواپیمای آمریکایی با وجود هشدارهای مکرر به مسیر خود ادامه داده است.
به گفته تایوان ADIZ، هواپیماهای جنگی چینی هواپیماهای نظامی آمریکا را رهگیری کردند و باعث تغییر مسیر آنها شدند.

یکی از نمایندگان ADIZ به تایوان نیوز گفت که یک بالگرد سیکورسکی MH-60 Seahawk نیروی دریایی ایالات متحده در یک حادثه روز یکشنبه در فاصله ۱۲ مایلی دریایی از آب های سرزمینی چین پرواز کرد.
علاوه بر این، گفته می‌شود که دو فروند MH-60 Seahawk دیگر در روز دوشنبه به محدوده ۱۲ مایل دریایی چین نفوذ کرده‌اند.

علاوه بر این، گفته می‌شود که روز سه‌شنبه، پدافند هوایی ارتش آزادیبخش خلق چین به هواپیماهای نظامی ژاپن هشدار داده بود که در حال نزدیک شدن به حریم هوایی چین هستند.

به گزارش تایوان نیوز، گمان می رود که دو سی هاوک MH-60 متعلق به رزم ناوهای موشک هدایت شونده کلاس Ticonderoga، USS Antietam و USS Chancellorsville باشند که روز یکشنبه وارد تنگه فورموسا بین تایوان و سرزمین اصلی چین شدند.

بر اساس این گزارش، هر دو ناو جنگی مجهز به دو فروند بالگرد سیکورسکی هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: