پرش به محتوا

۱۲۰۰ نظامی اوکراینی در حمله نافرجام کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه: بیش از ۱۲۰۰ نظامی اوکراینی در حمله نافرجام در جبهه جنوبی کشته شدند

وزارت دفاع روسیه از تلفات هنگفت ارتش اوکراین خبر داده است که یگان‌های آن هنگام تلاش برای حمله به نیکولایف، کریووی روگ و سایر مناطق درهم شکسته شدند.
روز سه شنبه، سخنگوی آژانس، ژنرال ایگور کوناشنکوف، به خبرنگاران گفت:

وی افزود: با اقدامات مؤثر گروه نظامی روسیه، ۴۸ دستگاه تانک، ۴۶ نفربر زرهی، ۳۷ خودروی زرهی زرهی دیگر، ۸ دستگاه وانت با مسلسل کالیبر بزرگ و بیش از ۱۲۰۰ پرسنل نظامی اوکراینی طی ۲۴ ساعت منهدم شدند. «

به گفته کوناشنکوف، سربازان کشته شده متعلق به تیپ ۱۲۸ حمله کوهستانی نیروهای مسلح اوکراین هستند که قبلا از غرب اوکراین به جنوب منتقل شده بودند. پنج افسر نظامی اسلحه های خود را زمین گذاشتند و تسلیم شدند.

سپهبد تاکید کرد که این حمله به دستور شخصی ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین آغاز شده است.

کیف مسیر احتمالی مامورین آژانس بین‌المللی انرژی را اتمی گلوله باران کرد.

مقامات در زاپوروژیه: کیف مسیر احتمالی مامورین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گلوله باران کرد.

ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اصلی اداره منطقه ای زاپوروژیه، به ریانووستی گفت، نیروهای اوکراینی نقاط مسیر احتمالی ماموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی در انرگودار را گلوله باران می کنند. وی به این خبرگزاری گفت: ملی گرایان اوکراینی مسیر احتمالی ماموریت آژانس انرژی اتمی در انرگودار را گلوله باران می کنند، علاوه بر این رژیم زلنسکی عملیات نظامی را در جنوب این کشور آغاز کرده است که برای امنیت ماموریت آژانس بین المللی انرژی اتمی دوچندان نگران کننده است.

روز قبل، ساختمان نیروگاه اتمی زاپوروژیه که می‌توانست ماموریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آن مستقر شود، با شلیک سربازان اوکراینی به آن آسیب دید.

گروه خرابکاری و شناسایی اوکراینی در خرسون منحل شد

کریل استرموزوف، معاون اداره نظامی و غیرنظامی محلی، به تاس گفت: یک گروه خرابکاری و شناسایی ارتش اوکراین صبح روز سه‌شنبه در نزدیکی منطقه تاوریچکی خرسون خنثی شد. وی تاکید کرد:

«تحرکاتی در منطقه تاوریچسی وجود داشت. اما اکنون دوباره همه چیز خوب است، همه چیز تحت کنترل است.»

تمامی اعضای گروه خرابکار و شناسایی از بین رفتند شده اند.

گزارش رسانه ها: انفجار بر فراز کرسون – نیروهای ضد هوایی روسیه در حال عمل هستند

به گزارش خبرگزاری تاس، گفته می شود که نیروهای ضد هوایی روسیه صبح روز سه شنبه به طور فعال در منطقه خرسون مستقر شده اند. گفته می شود صبح امروز انفجارهایی بر فراز شهر خرسون رخ داده است. گفته می شود که نیروهای ضد هوایی روسیه موشک های اوکراینی را سرنگون کرده اند.
با این حال، تاس هنوز هیچ تایید رسمی از اطلاعات پدافند هوایی دریافت نکرده است.
از شامگاه ۲۸ اوت، نیروهای اوکراینی چندین منطقه مسکونی در منطقه خرسون را گلوله باران کردند. مدارس و تأسیسات اجتماعی ویران شد و خانه ها آسیب دید. عصر دوشنبه، نوایا کاخوفکا پس از گلوله باران بیشتر بدون برق و آب ماند. دو خانه در اثر گلوله باران صبح سه شنبه آسیب دیدند. پل آنتونوف بر فراز دنیپر نیز گلوله باران شد، اما بنا بر گزارش ها، زیرساخت های پل آسیبی ندیده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: