پرش به محتوا

نتیجه «حمله بزرگ» اوکراین چه بود؟

وزارت دفاع روسیه: تلاش اوکراین برای حمله به خرسون شکست خورد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حمله نظامیان اوکراینی به مناطق خرسون و نیکولایف دفع شده است.
به گفته مقامات، این حمله توسط شخص رئیس جمهور زلنسکی اعلام شده است. خبرگزاری رویترز پیشتر با اشاره به ناتالیا گومنیوک، سخنگوی فرماندهی عملیاتی «جنوب» اوکراین، از آغاز این حمله خبر داده بود.
به گفته وزارت دفاع روسیه، این پیشروی دفع شد. این مقام به خبرگزاری ریانووستی گفت: یگان‌های نیروهای مسلح اوکراین در دفاع فعال از تشکیلات نیروهای روسیه، متحمل تلفات سنگین شده‌اند.
در این درگیری ۲۶ تانک اوکراینی، ۲۳ نفربر زرهی، ۹ خودروی زرهی دیگر منهدم و دو فروند جنگنده سوخو ۲۵ سرنگون شدند.
این وزارتخانه افزود که نیروهای کیف بیش از ۵۶۰ نفر را از دست دادند.
بنابراین حمله «کاملاً شکست خورده است».
ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران درباره تلاش نافرجام نیروهای اوکراینی برای حمله به نیروگاه اتمی زاپروژیه با پهپاد گفت. این پهپاد بدون آسیب سرنگون شد.
در ۲۸ اوت، نیروهای اوکراینی از یک پهپاد جنگی برای حمله به سایت نیروگاه هسته ای استفاده کردند. کوناشنکوف گفت که این پهپاد هنگام نزدیک شدن به ساختمان ویژه شماره یک که سوخت هسته ای و زباله های جامد رادیواکتیو ایالات متحده را در خود جای داده است، با ضد هوایی سرنگون شد. او روی پشت بام ساختمان ویژه شماره یک سقوط کرد. به این ترتیب از آسیب و صدمات جدی جلوگیری شد.

گلوله باران شهر انرگودار در نزدیکی نیروگاه هسته ای توسط نیروهای اوکراینی متوقف نشده است. توپخانه اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته ۸ گلوله کالیبر بزرگ را به سمت مناطق مسکونی این شهر شلیک کرد. غیرنظامیان نیز زخمی شدند. دو گلوله در مجاورت سایت نیروگاه هسته ای منفجر شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: