پرش به محتوا

کلمبیا از فساد و اختلاس گوایدو پرده برداشت.

«فساد بی مهابا» در کارخانه پتروشیمی مونومروس: ونزوئلا بازرسان به کلمبیا می فرستد

به کزارش رسانه های روسی، ونزوئلا می خواهد کارخانه پتروشیمی مونومروس در شهر بارانکیولا کلمبیا را که تحت مدیریت دارودسته خوان گوایدو قرار گرفته بود، پس بگیرد.
دولت کاراکاس مشکوک است که مبالغ هنگفتی از شعبه شرکت دولتی پکوئیون اختلاس شده است.
دفتر دادستانی کل ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کرد که پنج مقام خود را برای تحقیق در مورد فساد مالی در شرکت مونومروس کولومبو ونزوئلا به کلمبیا می فرستد.
این کارخانه پتروشیمی یکی از شرکت های تابعه شرکت دولتی پتروشیمی است و در شهر بارانکیولا کلمبیا واقع شده است.
همانطور که رسانه های محلی به نقل از تارک ویلیام ساب، دادستان کل ونزوئلا می گویند، هدف این کارگروه جمع آوری اطلاعات و اسناد در محل برای اثبات فساد «بی حد» دولت ایوان دوکه، رئیس جمهور سابق کلمبیا در این کشور است که گفته می شود که آن را به ورشکستگی کشانده است.

به گفته ساب، دادستانی او ۲۳ حکم دستگیری صادر کرده است که به عنوان هشدار قرمز در اینترپل علیه افرادی که گفته می شود پست های دفاتر هیئت مدیره مونومروس را غصب کرده اند، صادر کرده است.

کارخانه پتروشیمی در سواحل کارائیب کلمبیا سال‌ها دلیل اختلافات شدید بین کاراکاس و بوگوتا بوده است، زیرا دوکه، رئیس وقت کلمبیا کنترل این کارخانه را به رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا خوان گوایدو سپرد.
دولت کاراکاس بر بازگرداندن شرکت پافشاری می کند و از این امر شکایت می کند که دائماً در کارخانه ای که توسط آدم‌های گوایدو اداره می شود، پول های مردم ونزوئلا اختلاس می شود.
گیرمو رودریگز لاپرآ در حال حاضر مدیر عامل مونومروس است.
گوستاوو پترو، رئیس جمهور جدید کلمبیا در عین حال اعلام کرده است که قصد دارد کنترل کارخانه را به دولت کاراکاس بازگرداند. این سیاستمدار چپگرا در ابتدای ماه اوت، پس از تصدی مسئولیت، در رابطه با عملیات ونزوئلا در بارانکیولا گفت:
«این یک شرکت آسیب دیده و تقریباً ورشکسته است و شما باید ببینید که چگونه می توان آن را از نظر فنی مجدداً راه اندازی کرد.»
رسانه‌های کلمبیایی هفته گذشته گزارش دادند که شرکت مادر ونزوئلای پکوئیون در حال انجام اقداماتی برای بازپس گیری کنترل مونومروس است.
گفته می شود که این شرکت سندی را با نام اعضای هیئت مدیره جدید به اتاق بازرگانی بارانکیلا ارائه کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: