پرش به محتوا

انتظاری طولانی.رسانه های آمریکایی گزارش می دهند: ماه ها یا سال ها طول می کشد تا سلاح های آمریکایی به اوکراین برسد

ترجمه مجله هفته

به گزارش شبکه تلویزیونی آمریکایی ان بی سی، احتمالاً زمان زیادی طول خواهد کشید تا بسته کمکی تسلیحاتی واشنگتن بالغ بر ۳ میلیارد دلار بدست کیف رسیده و به میدان های جنگ در اوکراین ارسال شود و تأثیر خود را در آنجا بگذارد.
بر اساس گزارش های رسانه های غربی، ممکن است سال ها طول بکشد تا برخی از تسلیحات از «بزرگ ترین بسته کمکی تا کنون» ایالات متحده به کیف واقعاً به اوکراین برسد.
روز سه شنبه، چندین رسانه آمریکایی به نقل از مقامات دولتی ناشناس درباره اعلام آینده بسته کمک نظامی ۳ میلیارد دلاری به اوکراین صحبت کردند.
در صورت تصویب، این بزرگترین بسته کمکی در نوع خود تا به امروز خواهد بود.واشنگتن سخاوتمندانه ترین تامین کننده تجهیزات نظامی به اوکراین است کشوری که در حال حاضر در جنگ با روسیه درگیر است.
با این حال، بر اساس گزارش ان بی سی نیوز، برخی از تسلیحات وعده داده شده «برای ماه‌ها، اگر نه سال‌ها، در دست شبه‌نظامیان اوکراینی قرار نخواهند گرفت». این بسته شامل تسلیحات مدرن با فناوری پیشرفته است که هنوز در مرحله توسعه هستند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) نیز همین نظر را دارد و گزارش داد که به گفته منابع این خبرگزاری ممکن است «یک یا دو سال» طول بکشد تا این سلاح‌ها به میدان نبرد برسند.

اما طبق گزارش ها، یک مقام آمریکایی به آسوشیتدپرس گفت، اما واشنگتن انتظار دارد نیروهای اوکراینی «برای سال های آینده به جنگ ادامه دهند.»
پهپاد Switchblade 600 نمونه ای از چنین سیستم تسلیحاتی است که ماه ها پیش به اوکراین وعده داده شده اما هنوز تحویل داده نشده است.
وبسایت دیفنس نیوز این هفته نوشت که پنتاگون قصد دارد به زودی قرارداد مورد نیاز برای استقرار ۱۰ پهپاد موسوم به «کامیکازه» را امضا کند.
ماه گذشته، الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین از توسعه دهندگان تسلیحات خارجی خواست تا از کشورش به عنوان محل آزمایش تسلیحات جدید استفاده کنند. او قول داد که گزارش مفصلی در مورد تجربیات سربازان اوکراینی با نمونه های اولیه که در دسترس آنها قرار گرفته است براس تولید کنندگان و کشورهای ارسال کننده اسلحه ارائه دهد.
برخلاف گزارش‌های وزارت دفاع روسیه، رزنیکوف هفته گذشته مدعی شد که نیروهای مسلح اوکراین حتی یک سامانه HIMARS را در نبرد از دست نداده‌اند و تمام ادعاهای روسیه در مورد انهدام این سامانه‌های موشکی تخیل محض است.

رزنیکوف در پاسخ به سوال سی‌ان‌ان که آیا جنگ بین روسیه و اوکراین به بن‌بست می‌خورد یا خیر، پاسخ داد که کشورش «بدترین قسمت جنگ» را پشت سر گذاشته است.
او گفت که متقاعد شده است که وقتی ارتش این کشور یک حمله متقابل را در جهتی دیگر آغاز کند، اوکراین در آستانه یک «مرحله جدید» در جنگ خواهد بود.

«ما در مرحله ای هستیم که در حال تثبیت هر میدان جنگ یا خط نبرد با تحرکات واحدهای کوچک هستیم و همچنین عوامل بازدارنده زیادی در آنجا ایجاد کرده ایم.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: