پرش به محتوا

احتمال توافق و داستان سازی لابی اسرائیلی و رسانه های غربی.
ایران پاسخ ایالات متحده به پیش نویس اتحادیه اروپا در مناقشه هسته ای را بررسی می کند
داستان جدید لابی اسرائیل: دور زدن تحریم های غرب علیه روسیه از طریق ایران؟
ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی، ایالات متحده موضع خود را در مورد پیشنهادهای تهران برای احیای توافق هسته ای به مقامات اتحادیه اروپا ارسال کرده است. همزمان، رسانه های غربی کمپینی را راه اندازی کردند که این توافق را به تضعیف تحریم ها علیه روسیه مرتبط می کند.
در مبارزه برای احیای توافق هسته ای با ایران، ایالات متحده به پیشنهادات تهران پاسخ داده و امیدوار است که مذاکرات به زودی به نتیجه برسد.

مذاکرات هسته ای بین غرب و ایران اخیرا پس از ارائه متن نهایی اتحادیه اروپا برای توافق برای بازگشت به توافق هسته ای ۲۰۱۵ پایان یافت.

ایران سپس پیش نویس نهایی توافق هسته ای را که مدت ها مورد مذاکره قرار گرفته بود، بررسی کرد و اتحادیه اروپا را در مورد برخی تغییرات پیشنهادی مطلع کرد.

ایالات متحده در اواخر این هفته به این پیشنهادات پاسخ داد.
تهران اکنون قصد دارد واکنش آمریکا را به دقت بررسی کند و سپس بلافاصله اتحادیه اروپا را از تصمیم خود مطلع کند.
ایران اکنون باید تصمیم بگیرد که آیا توافق را بپذیرد یا خیر.

درست در لحظه ای که غرب پایان مذاکرات هسته ای را اعلام کرد، رسانه های غربی کمپینی را علیه توافق جدید احتمالی به راه انداختند: احیای توافق هسته‌ای ایران تأثیر «منفی» بر تحریم‌های غرب علیه روسیه خواهد داشت.

دیپلمات‌های غربی گفته‌اند که در صورت امضای توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های غربی، روسیه امیدوار است از تحریم‌های صادرات نفت خود از طریق تهران چشم پوشی کند و به این ترتیب نفت خود را به ایران صادر کند.

دیپلمات‌های ناشناس روز سه‌شنبه به پولیتیکو گفتند که در چنین صورتی، روسیه و ایران احتمالاً مکانیزم «مبادله» را اجرا خواهند کرد. به این معنی که تهران می تواند نفت روسیه را برای مصارف داخلی بخرد و در عوض نفت خود را به نمایندگی روسیه به مشتریانش صادر کند و بدین ترتیب مبالغ دریافتی را کاملا قانونی با هم تقسیم کنند.

به گفته مقامات اطلاعاتی غربی، روسیه صدها پهپاد ایرانی را خریداری کرده است که مسکو می تواند از آنها در جنگ اوکراین استفاده کند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش می دهد که مخالفان توافق هسته ای بر این باورند که لغو تحریم ها علیه تهران می تواند به روسیه اجازه دهد تا با دور زدن تحریم های اعمال شده از زمان جنگ اوکراین با انتقال نفت و سایر محصولات از طریق ایران «تلاش های جنگی» خود در اوکراین را افزایش دهد.
ایران هنوز برای توافق هسته‌ای چراغ سبز نشان نداده است، زیرا تهران به نوعی به تضمین‌های از آمریکا نیاز دارد که این کشور نتواند به طور یکجانبه به توافق مجدد درباره برنامه هسته‌ای با ایران پایان دهد، همانطور که در ماه می ۲۰۱۸ در زمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا این اتفاق افتاد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: