سوریه: درگیری شبه نظامیان هوادار ایران با آمریکا: کشته و زخمی در هر دوسو

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی و سوری، گفته می شود در درگیری بین شبه نظامیان حامی ایران و ارتش آمریکا در استان دیرالزور زخمی و کشته شده است. گمان می رود که حملات راکتی به اهداف ایالات متحده در تلافی حملات هوایی ایالات متحده در 23 اوت باشد.

دو پایگاه نیروهای اشغالگر آمریکایی مستقر در سوریه هدف حملات موشکی قرار گرفته اند. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز چهارشنبه اعلام کرد که سه سرباز آمریکایی در حملات در شمال شرق این کشور زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری سوریه «سانا»، پایگاه‌های نیروهای اشغالگر آمریکا در میدان نفتی «العمر» در حومه شهر دیرالزور سوریه هدف حملات موشکی قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک، آمبولانس ها برای انتقال کشته ها و مجروحان احتمالی به این منطقه که محل استقرار گسترده شبه نظامیان کرد مزدور آمریکا به نام نیروهای سوریه دموکراتیک (SDF) میباشد ارسال شدند.
نیروهای آمریکایی سپس با هلیکوپترهای تهاجمی به این حملات پاسخ دادند و “سه خودرو و تجهیزات مورد استفاده برای پرتاب برخی از موشک ها را منهدم کردند.”

بر اساس این اطلاعات، «دو یا سه» نفر از شبه نظامیان حامی ایران در ضدحمله آمریکا کشته شدند.
گمان می رود که حملات به اهداف ایالات متحده در تلافی حملات هوایی روز گذشته که به دستور جو بایدن صورت گرفت بود باشد.
به دستور رئیس جمهور آمریکا، ارتش آمریکا زیرساخت های دیرالزور را در ۲۳ اوت بمباران کرد. به گفته پنتاگون، این حملات یک “ضد حمله” برای حمله ۱۵ اوت شبه نظامیان هوادار ایران بود.
در آن روز، پایگاه «تنف» در جنوب شرقی سوریه، که توسط نیروهای اشغالگر آمریکا اداره می‌شود، توسط چندین پهپاد مورد حمله قرار گرفت – احتمالاً این حملات توسط شبه‌نظامیان تحت کنترل ایران در منطقه صورت گرفته است.
در حال حاضر حدود ۹۰۰ سرباز آمریکایی در سوریه مستقر هستند. حضور آمریکا در سوریه در حال حاضر بر غارت منابع سوریه در سرزمین های اشغالی متمرکز است.
نیروهای آمریکایی به طور غیرقانونی مناطقی در شمال و شمال شرق سوریه در استان های دیرالزور، الحسکه و الرقه که بزرگترین میادین نفت و گاز این کشور در آن قرار دارند، کنترل می کنند.

گزارش سانا خبرگزاری سوریه:

حمله دوباره به پایگاه نیروهای اشغالگر آمریکایی در میدان نفتی کونیکو در حومه دیرالزور


پایگاه نظامی اشغالگران در میدان نفتی «کونیکو» واقع درحومه دیر الزور برای بار دوم هدف حمله راکتی قرار گرفته است.
منابع محلی در استان دیرالزور به خبرنگار سانا گفت که پس از حمله راکتی به پایگاه آمریکا در میدان کونیکو صدای چند انفجار در این پایگاه به گوش رسیده و هنوز مشخص نشده که آیا این حمله تلفاتی به دنبال داشته یا خیر.
منابع مذکور اضافه کردند که نیروهای آمریکا به‌سرعت منطقه را بسته‌اند و همزمان با این اقدام، پرنده‌های نظامی آمریکا در محل حمله به پرواز در آمده‌اند.
این منابع خاطرنشان کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی منطقه را بسته اند همزمان با پرواز گسترده جنگنده های نیروهای اشغالگر در حریم هوایی منطقه شده است.
به گزارش شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»: «تعداد نامعلومی از نظامیان آمریکایی در دو حمله راکتی جداگانه به دو پایگاه نظامی این کشور در شرق استان دیر الزور، زخمی شدند».