پرش به محتوا

وزیر دفاع روسیه: علت پیشروی کند در اوکراین را اعلام کرد.ترجمه حمید علوی
مجله هفته

به گزارش رسانه های روسیه، سرگئی شویگو روز چهارشنبه در جریان سفر به ازبکستان بار دیگر دلایل اجرای عملیات ویژه روسیه در اوکراین را توضیح داد. وزیر دفاع طی رایزنی با همتایان خود در سازمان همکاری شانگهای نیز به کاهش سرعت پیشروی اشاره کرد.

در ۲۴ آگوست، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در نشست وزرای دفاع کشورهای سازمان همکاری شانگهای (SCO) در ازبکستان شرکت کرد. هیئت های نظامی از چین، هند، روسیه، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان در این نشست شرکت داشتند.
در این نشست نمایندگانی از کشور ناظر سازمان همکاری شانگهای بلاروس نیز حضور داشتند.
شویگو در سخنانی با توجه به وخیم تر شدن اوضاع بین المللی به نقش فزاینده سازمان همکاری شانگهای در جهان اشاره کرد و همچنین به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین پرداخت.
وزیر دفاع روسیه بار دیگر دلایل مداخله را توضیح داد. بر این اساس، تهدیدی واقعی برای جمعیت دونباس و در آینده نیز برای روسیه وجود داشت.

«کی‌یف که نمی‌خواست توافقات مینسک را اجرا کند، تهدیدی واقعی برای ساکنان دونباس و در آینده برای فدراسیون روسیه نیز بود. این بینش انجام عملیات نظامی ویژه در اوکراین را ضروری کرد.»

شویگو تاکید کرد که اقدامات ارتش روسیه بر اساس یک برنامه از پیش طراحی شده پیش می رود.

تمام وظایف محول شده انجام خواهد شد. ارتش روسیه به شدت از اصول حقوق بشردوستانه بین‌المللی پیروی می‌کند و تنها به اهداف نظامی مانند فرودگاه‌ها، اردوگاه‌ها، مناطق مستحکم و نیروگاه‌های تسلیحاتی با سلاح‌های بسیار دقیق حمله می‌کند.

شویگو در عین حال اعتراف کرد که پیشروی روسیه در کشور اوکراین در حال کند شدن است و در ادامه گفت که این نتیجه تصمیمی آگاهانه دانست.

همه تلاش‌ها برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان انجام می‌شود. وزیر دفاع همچنین تاکید کرد که پرسنل ارتش روسیه در حال ارائه کمک های بشردوستانه و تعمیر زیرساخت های حیاتی در مناطق تصرف شده هستند.
از سوی دیگر، شویگو ارتش اوکراین را به استفاده از تاکتیک های زمین سوخته متهم کرد.
نیروهای اوکراینی مواضع جنگی را در مناطق مسکونی، بیمارستان ها، مدارس و مراکز مراقبتی روزانه مستقر کردند. پرسنل ارتش اوکراین قوانین بین المللی را نقض کردند و به عنوان تروریست عمل کردند.
شویگو از غرب به دلیل تحریم ها و جنگ اطلاعاتی علیه روسیه انتقاد کرد.
درگیری در اوکراین تنها بهانه ای برای این کارزار است.
هدف اعلام شده آمریکا و متحدانش تضعیف استراتژیک روسیه است.
به این ترتیب غرب می خواهد یک رقیب خود را حذف کند و این جنگ باید به عنوان الگوی برای سایر کشورهایی باشد که سعی میکنند سیاست خارجی مستقلی را دنبال کنند.
اوکراین به عنوان ابزار جنگ هیبریدی علیه روسیه انتخاب شده است.
وزیر دفاع گفت: غرب با ارسال تسلیحات به اوکراین، درگیری را طولانی می کند و بر تعداد قربانیان می افزاید. آمریکا و متحدانش برای منزوی ساختن روسیه، شرکای روسیه را تحت فشار قرار دادند. در همین راستا شویگو از حمایت و موضع اصولی کشورهای سازمان همکاری شانگهای تشکر کرد.

۱ دیدگاه »

  1. نه، جناب ژنرال شایگو، خلاف می‌گوید. برعکس، بعد از کند شدن عملیات نظامی ویژه، رژیم عروسکی کی‌یف و نیروهای فاشیستی اوکراین گستاخ‌تر شده، و افزایش کشتارها و خرابی‌ها افزایش یافته است.
    مشکل شایگو و بطور کلی، حاکمیت روسیه، قطعا از جای دیگر، از پشت صحنه است.
    باید مشکل‌شان با پشت صحنه را حل کنید.

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: