پرش به محتوا

بمباران پایگاه سپاه و شبه نظامیان هوادار ایران توسط آمریکا.

آمریکا زیرساخت های سوریه را بمباران می کند
پنتاگون: حمله تلافی جویانه علیه شبه نظامیان طرفدار ایران.

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی و سوری، به دستور رئیس جمهور بایدن، ارتش آمریکا زیرساخت های شهر دیرالزور سوریه را بمباران کرد. به گفته پنتاگون، این حمله یک «ضد حمله» به حمله شبه نظامیان طرفدار ایران به پایگاه آمریکایی التنف در سوریه بود.
ارتش آمریکا روز سه‌شنبه در شهر دیرالزور سوریه به زیرساخت‌هایی که مظنون به ارتباط با سپاه پاسداران ایران است، حمله کرد.
به گفته پنتاگون، این حملات یک «ضد حمله» برای حمله ۱۵ اوت بود. در آن روز، پایگاه التنف در جنوب شرقی سوریه، که توسط نیروهای اشغالگر ایالات متحده اداره می شد، توسط چندین پهپاد مورد حمله قرار گرفت – احتمالاً توسط شبه نظامیان تحت رهبری ایران در منطقه.

فرستنده رادیویی اسرائیلی کان در آن زمان ادعا کرد که حملات پهپادی شبه نظامیان متحد ایران به پایگاه آمریکایی در پاسخ به حملات هوایی در سوریه در اوایل ماه اوت بوده است که اسرائیل مقصر این حملات بود.
حمله هوایی ارتش آمریکا که اکنون در ازای آن انجام شد، ظاهراً به دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا انجام شد.
در بیانیه حمله روز سه شنبه آمریکا هیچ اشاره ای به تلفات این حمله نشده است.
سپاه پاسداران ایران هنوز در مورد این حادثه اظهار نظری نکرده است. رسانه های دولتی ایران روز سه شنبه کشته شدن یک ژنرال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه را تایید کردند.
رسانه‌های ایران گزارش دادند: «سرلشکر ابوالفضل علیجانی، یکی از نیروهای زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به عنوان مستشار نظامی در سوریه خدمت می‌کرد، روز یکشنبه به شهادت رسید.»
این حمله هوایی چند روز پس از آن انجام شد که ایالات متحده اعلام کرد ایران از درخواست خود برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست سیاه آمریکا در ازای بازگشت به تعهدات خود در توافق هسته ای صرف نظر کرده است.
استان دیرالزور از شرق با عراق هم مرز است و تا شمال سوریه امتداد دارد. بنابراین از اهمیت استراتژیک برخوردار است و همچنین دارای ذخایر نفتی است. شبه نظامیان تحت حمایت ایران و ارتش سوریه کنترل این منطقه را در دست دارند و اغلب در حملات قبلی هدف هواپیماهای جنگی اسرائیل بوده اند.

۱ دیدگاه »

  1. گویا نیروهای تروریستی آمریکا و دست‌نشاندگانش برای مبارزه با تروریسم در سوریه حضور دارند.
    این همان داستان دزدی است که فریاد می‌زد دزد را بگیرید!

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: