آیا بولسونارو شکست را میپذیرد؟لولا می خواهد مبارزه علیه تغییرات آب و هوایی را رهبری کند – بولسونارو از سیاست خود دفاع می کند

رئیس جمهور جدید در برزیل تا شش هفته دیگر انتخاب می شود. در نظرسنجی‌ها، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور سابق، از ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور فعلی پیشی گرفته است.
هر دو کاندیدا کمی قبل از رسیدن به خانه آخر انتخابات جایگاه های خود را مستحکم میکنند.
لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس دولت سابق برزیل و نامزد ریاست جمهوری، در صورت پیروزی در انتخابات اکتبر، خواهان یک سیاست جدید زیست محیطی و آب و هوایی است.
لولا روز دوشنبه به خبرنگاران بین المللی در سائوپائولو گفت: «ما به استخراج غیرقانونی طلا پایان خواهیم داد و با جنگل زدایی بسیار جدی مبارزه خواهیم کرد. »
برای کاشت سویا یا ذرت یا پرورش گاو نباید حتی یک درخت را قطع کرد.
علاوه بر این، مقامات محیط زیست و کنترل باید دوباره تقویت شوند که در زمان رئیس جمهور ژایر بولسونارو آشکارا تضعیف شدند.
لولا گفت: “اگر جهان مایل به کمک به ما باشد، حفظ یک درخت در آمازون می تواند بیش از هر سرمایه گذاری (دیگر) ارزش داشته باشد.”

از سوی دیگر، برزیل نباید برای تصویب توافقنامه تجارت آزاد بین ائتلاف کشورهای آمریکای جنوبی مرکوسور و اتحادیه اروپا عجله داشته باشد.
لولا گفت: «چیزی که ما می خواهیم این است که بنشینیم و با توجه به نیازها و حقوق هر فرد بحث کنیم. »آنچه ما نمی خواهیم این است که از علاقه خود به صنعتی سازی مجدد برزیل چشم پوشی کنیم.
در تابستان ۲۰۱۹، پس از سال ها مذاکره، توافق «اصولی» در مورد ایجاد منطقه آزاد تجاری حاصل شد. با این حال، این توافق اکنون توسط چندین کشور اتحادیه اروپا مانند فرانسه و اتریش زیر سوال رفته است.
برخی از کشورها می خواهند از بازارهای خود محافظت کنند، برخی دیگر می ترسند که استانداردهای کار یا محیط زیست تضعیف شود.

“واکسیناسیون بزرگ” بولسونارو

در برزیل، حدود شش هفته دیگر رئیس جمهور جدید انتخاب خواهد شد. این به دوئل بین بولسونارو محافظه کار و لولا چپگرا انحام میشود.
طبق نظرسنجی‌ها، لولا از بولسونارو که منطقه آمازون را که برای آب و هوای جهانی بسیار مهم است، در درجه اول به عنوان یک منطقه اقتصادی می‌بیند، جلوتر است.
بولسونارو عصر دوشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی افزایش جنگل زدایی در دولت خود را رد کرد. او گفت: «آمازون به اندازه اروپای غربی است.
“به نظر شما نظارت، جلوگیری از آتش سوزی، آسان است؟”
در عوض، بولسونارو از اداره حفظ محیط زیست ایباما به دلیل تخریب تجهیزات سنگین مصادره شده از جویندگان غیرقانونی طلا انتقاد کرد.
بولسونارو همچنین از سیاست های دولت خود دفاع کرد. بولسونارو شامگاه دوشنبه در یکی از مصاحبه‌های نادر خود با تلویزیون گلوبو گفت: «من در یک وضعیت بد اقتصادی کشور را تحویل گرفتم که این وضعیت با همه‌گیری کرونا، جنگ در اوکراین و خشکسالی بزرگ تشدید شد. “واکسیناسیون بزرگ من” اصلاحات اقتصادی بود.؟
بولسونارو به دلایل اقتصادی مانع محدودیت‌های سخت در طول همه‌گیری کرونا شد و فایده واکسیناسیون را زیر سوال برد. (فقط تا سال ۲۰۲۱، ۶۰۰ هزار نفر بر اثر کرونا در برزیل جان سپردند)
بولسونارو در این مصاحبه تلویزیونی گفت که نتایج انتخابات را “به شرطی که پاک و شفاف باشد” می پذیرد.
این راستگرای ۶۷ ساله بارها سیستم انتخاباتی برزیل را زیر سوال برده بود.
او به سبک دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، نشان داد که ممکن است نخواهد نتیجه انتخابات را به رسمیت بشناسد.
لولا در گفتگو با خبرنگاران بین المللی متقاعد شده بود که بولسونارو در صورت شکست نتیجه را می پذیرد.
در ماه مه، سیستم رأی گیری برزیل که کاملاً الکترونیکی است، در یک آزمون امنیتی توسط دادگاه عالی انتخابات امتحان و تصویب شد.
لولا از اوایل سال ۲۰۰۳ تا اواخر سال ۲۰۱۰ بر برزیل حکومت کرد. در سال ۲۰۱۸ او ابتدا به اتهام فساد مالی و پولشویی به دوازده سال زندان محکوم شد.
بنابراین این سیاستمدار محبوب نتوانست در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ که بولسونارو برنده شد، شرکت کند.
در سال ۲۰۱۹، لولا به طور موقت از بازداشت آزاد شد.
سال گذشته دیوان عالی کشور این حکم را لغو کرد و لولا را بی گناه اعلام کرد.