پرش به محتوا

روسیه صادر کننده شماره یک نفت به چین.رویترز: روسیه برای سه ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت به چین است

به گزارش رویترز، روسیه برای سومین ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت چین بوده است. در نتیجه، واردات نفت از روسیه، صادرات رقبای روسیه آنگولا و برزیل را از بازار چین حذف کرده است.

در حال حاضر روسیه تامین کننده اصلی نفت چین است. خبرگزاری رویترز در ۲۰ اوت گزارش داد که این کشور برای سه ماه متوالی رتبه اول واردات نفت چین را کسب کرده است.

واردات نفت از روسیه، شامل محموله‌ها از طریق خط لوله سیبری شرقی-اقیانوس آرام و محموله‌های دریایی از بنادر روسیه در اروپا و خاور دور، در مجموع ۷.۱۵ میلیون تن بوده است که بر اساس داده های اداره کل گمرک چین ۷.۶ درصد بیشتر از یک سال پیش است.»

به گفته این آژانس، پالایشگاه های خصوصی اخیرا خرید نفت ارزان تر خود را افزایش داده اند و خرید نفت خام با قیمت بالاتر از کشورهایی مانند برزیل را کاهش داده اند. به گزارش رویترز، با این حال، محموله‌های نفتی از روسیه در ماه گذشته حدود ۱.۶۸ میلیون بشکه در روز کمتر از ماه مه گذشته بود که رکورد نزدیک به ۲ میلیون بشکه در روز زده بود.
چین در حال حاضر بزرگترین مصرف کننده نفت روسیه است.
این آژانس گفت: «خرید شدید نفت روسیه توسط چین باعث از بین رفتن منابع رقیب آنگولا و برزیل از بازار این کشور شده است که نسبت به سال گذشته به ترتیب ۲۷ درصد و ۵۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش رویترز، عربستان سعودی دومین صادرکننده بزرگ نفت چین است و واردات از این منطقه کمی کمتر از میزان سال گذشته است.
مقامات گمرک چین گزارش دادند که در ماه جولای هیچ محموله نفتی از ونزوئلا یا ایران ارسال نشده است.

این آژانس تهدید تحریم‌های ثانویه آمریکا را دلیل اجتناب شرکت‌های دولتی چین از عرضه مستقیم نفت از این کشورها از سال ۲۰۱۹ عنوان می‌کند.

در نتیجه، واردات غیر مستقیم از ایران و ونزوئلا از مالزی «که در دو سال گذشته به طور گسترده به عنوان نقطه انتقال نفت از ایران و ونزوئلا مورد استفاده قرار گرفته است» نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۳ درصد افزایش یافته و به ۳.۳۴ میلیون تن رسیده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: