پرش به محتوا

کشف جسد کارمند سازمان مخفی اوکراین.افسر ارشد اطلاعات اوکراین کشته شد، مسکو یک پهپاد را بر فراز کریمه سرنگون کرد

به گفته دادستانی کل، جسد الکساندر ناکونچنی، افسر ارشد اطلاعاتی اوکراین در آپارتمانش پیدا شده است.

دادستانی کل روز یکشنبه از طریق سرویس آنلاین تلگرام اعلام کرد که همسر ناکونچنی روز شنبه پس از شنیدن صدای شلیک گلوله در آپارتمان مشترکشان در شهر کروپیونیتسکی در مرکز اوکراین، جسد بیجان شوهرش را پیدا کرد.

پلیس تحقیقات را آغاز کرد اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد. ناکونچنی از سال ۲۰۲۱ ریاست شعبه محلی سازمان مخفی اطلاعاتی اوکراین در منطقه کیرووگراد را بر عهده داشت.

در همین حال، درگیری ها ادامه دارد: در جنوب شرقی اوکراین، نیروگاه اتمی زاپروژیا تحت کنترل نیروهای روسی بار دیگر مورد حمله ارتش اوکراین با توپخانه قرار گرفت.


بر اساس بیانیه ای که روز شنبه توسط اداره نظامی روسیه در شهر انرژیگودار، جایی که بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا در آن قرار دارد، به اهداف حیاتی اصابت نکردند.

بر این اساس گفته می شود مهمات ناتو از کرانه مقابل رودخانه دنیپرو شلیک شده و به محل نیروگاه هسته ای اصابت کرده است.

علاوه بر این، روز شنبه یک پهپاد بر فراز مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل در کریمه سرنگون شد. میخائیل راسوژایف، فرماندار این شهر گفت که هیچ کس در این عملیات آسیب ندیده است.
این دومین حمله اوکراینی به ساختمان ستاد در کمتر از یک ماه بود.
اواخر تیرماه یک پهپاد در حیاط ستاد کل فرود آمد. به گفته منابع روسی، در ایتن عملیات پنج کارمند مجروح شدند.
همزمان، ایالات متحده به تسلیح اوکراین ادامه می دهد: همانطور که وزارت دفاع ایالات متحده در روز جمعه (به وقت محلی) اعلام کرد، قرار است به کیف تسلیحات اضافی به ارزش حدود ۷۷۵ میلیون دلار آمریکا (حدود ۷۷۲ میلیون یورو) ارائه شود.
تحویل برنامه ریزی شده شامل ۱۵ پهپاد نظارتی اسکن ایگل، ۴۰ وسیله نقلیه ضد مین و ۱۶ هویتزر خودکششی است.
این امر ارزش تحویل تسلیحات ایالات متحده به اوکراین را از زمان روی کار آمدن جوزف بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در ژانویه ۲۰۲۱ به ۱۰.۶ میلیارد دلار آمریکا (حدود ۱۰.۵۶ میلیارد یورو) افزایش داده است.

(dpa/AFP/Reuters/jW)


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: