پرش به محتوا

لولا در مبارزه انتخاباتی


مبارزه انتخاباتی در برزیل: رئیس جمهور سابق با کارگران فلزکار مبارزه انتخاباتی را افتتاح کرد. هشدار بولسونارو در مورد پیروزی «کمونیسم»

نویسنده: فردریک اشناترر
یونگه ولت
ترجمه مینا صابری
مجله هفته


هنوز حدود شش هفته تا برگزاری انتخابات فرصت باقیست. لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، نامزد حزب کارگران (PT)، روز سه شنبه (به وقت محلی) مرحله داغ مبارزات انتخاباتی را در ایالت سائوپائولو برزیل آغاز کرد. او در مقابل دروازه کارخانه فولکس واگن در سائو برناردو دو کامپو در حومه این کلان شهر، به اتحادیه‌های کارگری و کارگران فلزی وعده کاهش مالیات را داد.

رئیس فعلی دولت، ژایر بولسونارو، لولا را به عنوان «مردی شیطان زده که هفت بار در روز دروغ می گوید» توصیف کرد.
بولسونارو سپس اعلام کرد در صورتی که لولا که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ریاست جمهوری را بر عهده داشت، در انتخابات ۲ اکتبر پیروز شود، باید با آن مقابله کرد زیرا که: «ما دولتی را نمی خواهیم که اسلحه پخش کند. ما دولتی می خواهیم که کتاب پخش کند.»

لولا کار سیاسی خود را به عنوان یک فعال اتحادیه کارگری در کارخانه فولکس واگن در سائو برناردو دو کامپو آغاز کرد. نامزد حزب PT روز سه شنبه گفت: «همه چیز از اینجا شروع شد، اینجاست که من آگاهی سیاسی پیدا کردم. »
این سیاستمدار چپگرای ۷۶ ساله می‌گوید با وجود سن بالا، او هنوز «انرژی ۳۰ سال پیش خود را حفظ کرده است. من برمی گردم تا بتوانیم کشورمان را پس بگیریم.»
در واقع، لولا می خواست مرحله داغ مبارزات انتخاباتی را در مقابل کارخانه ای در جوراباتوبا در سائوپائولو آغاز کند. با این حال، به دلیل مسائل ایمنی، این مکان تغییر کرده است.
بولسونارو، رئیس جمهور کنونی و سیاستمدار راست افراطی، رقابت انتخاباتی خود را در شهر Juiz de Fora، در ایالت Minas Gerais آغاز کرد.
در آنجا چهار سال پیش در جریان تبلیغات انتخاباتی، یک بیمار روانی با چاقو به او حمله کرد. بولسونارو به شدت مجروح شد و این ترور به معروفیت این سناتور نسبتا ناشناخته کمک فراوانی کرد.
این سیاستمدار راست افراطی ۶۷ ساله روز سه شنبه به هوادارانش اظهار داشت: »اینجا من دوباره متولد شدم. در اینجا خالق بشر جان من را نجات داد تا من به عنوان رئیس جمهور بتوانم تمام تلاشم را برای کشورمان انجام دهم.»
موضوعات سخنرانی بولسونارو به مسیحیت و تحکیم خانواده سنتی محدود میشد که این نشان دهنده اعتقادات مذهبی وی بود که عضو یک کلیسای آزاد انجیلی است.
رئیس جمهور فعلی هشدار داد که پیروزی لولا در انتخابات به معنای «گامی به عقب» است.
«این کشور هیچ عقب گردی را لازم ندارد، برزیل هیچ ایدئولوژی جنسیتی را در مدارس تحمل نمی کند.»
مبارزه او مبارزه بین خیر و شر است.
برزیل «کمونیسم» را نمی‌پذیرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: