پرش به محتوا

واشنگتن پست: انتقاد شدید اوکراینی ها از زلنسکی.

به گزارش واشنگتن پست، ولادیمیر زلنسکی پس از مصاحبه اخیر خود به شدت مورد انتقاد اوکراینی ها قرار گرفته است. وی در گفتگو با واشنگتن پست اعتراف کرد که به مردم هشدار نداده است که نیروهای روسیه قصد حمله به آنها را دارند تا وحشت و فروپاشی اقتصادی را تحریک نکنند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به دلیل مصاحبه خود مورد انتقاد قرار گرفته است. با توجه به جنگ جاری در اوکراین، یکی از بزرگترین روزنامه های آمریکایی واشنگتن پست روز سه شنبه مصاحبه ای با رئیس دولت اوکراین منتشر کرد.
در این مصاحبه، زلنسکی از جمله در مورد دوره قبل از جنگ، ملاقات ژانویه خود با ویلیام برنز، مدیر سیا در کیف، تصمیم خود برای هشدار ندادن به غیرنظامیان در مورد حمله به روسیه و نظرش در مورد رفراندوم احتمالی در خرسون صحبت کرد.
رئیس جمهور اوکراین در این مصاحبه اعتراف کرد که با وجود تمام هشدارها در مورد حمله احتمالی به روسیه، تصمیم گرفت که جمعیت غیرنظامی را در مورد شروع حمله روسیه مطلع نکند. او فاش کرد:
«اگر این موضوع را اعلام کرده بودیم، از اکتبر گذشته ماهانه ۷ میلیارد دلار ضرر می کردم. »
زلنسکی ادامه داد:
«اگر قبل از تهاجم، هرج و مرج را در میان مردم ایجاد می‌کردیم، روس‌ها ما را می‌بلعیدند.»
رئیس جمهور اوکراین گفت که اگر او از قبل هشدار داده بود که جنگ رخ خواهد داد، مردم از کشور فرار می کردند. اما به لطف تصمیم او، مردم در کشور ماندند و از خانه های خود محافظت کردند.
رئیس جمهور اوکراین مبالغ متعددی را نام برد و از آسیب های اقتصادی جدی که اعلام حمله احتمالی روسیه به آن وارد می کرد، گفت.
وقتی از او پرسیدند با وجود همه تردیدهایش،ایجاد وحشت و اخلال در اقتصاد،
به اوکراینی‌هایی که می‌خواهند با وجود این خانواده‌هایشان را تخلیه یا آماده خروج از کشورکنند، چه می‌گوید، او پاسخی نداد.

او در ادامه درباره یک فروپاشی اقتصادی احتمالی صحبت کرد و اینکه اگر دولت اجازه میداد اوکراینی‌ها در دسامبر، ژانویه و فوریه گذشته پول های خود را از اقتصاد این کشور خارج می کردند.
زلنسکی در ادامه افزود:
«متاسفم که در مورد برنامه روسیه برای آسیب رساندن به من و همه چیزهایی که سرویس های اطلاعاتی به من گفتند به شما اطلاعی ندادم… »
واشنگتن پست در مقاله دیگری در ۱۸ آگوست گزارش داد که همه این سخنان رئیس جمهور اوکراین انتقادهای زیادی را در اوکراین برانگیخت و به وجهه او آسیب زد.
این روزنامه می‌گوید تا این هفته، اوکراینی‌ها زلنسکی را یک قهرمان ملی می‌دیدند، اما سخنان او این حباب را ترکاند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: