پرش به محتوا

روسیه: ۲۰ مزدور آمریکایی در حمله به یک پایگاه نظامی اوکراین کشته شدند

روسیه: ۲۰ مزدور آمریکایی در حمله به یک پایگاه نظامی اوکراین کشته شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حمله هوایی به یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای اوکراینی در خارکف، بیش از ۱۰۰ نظامی شامل ۲۰ مزدور آمریکایی کشته شده‌اند.

تارنمای وزارت دفاع روسیه در گزارش از پیشرفت عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین نوشت: سلاح‌های با دقت بالای نیروی هوافضای روسیه، مواضع جنگی تشکیلات ملی‌گرای «کراکن» و همچنین یک واحد مزدوران خارجی را در نزدیکی منطقه «آندریوکا» در خارکف هدف قرار داده که بر اثر آن بیش از ۱۰۰ نظامی شامل ۲۰ مزدور آمریکایی کشته شدند.

همچین موشک‌های هواپایه با دقت بالای روسیه، بیش از ۲۰۰ نظامی، ۲ تانک و هفت خودروی ویژه نظامی گردان‌های ۳ و ۱۲ تیپ ۲۵ هوابرد نیروهای مسلح اوکراین را در در نزدیکی «زوانوفکا» در منطقه دونستک منهدم کردند.

بر این اساس، پرتابگر موشک‌های زمین به ‌هوای خودران «Buk-M۱» مستقر در یکی از مناطق جنوبی روسیه، چهار انبار مهمات را در دونستک و سه انبار سوخت در خارکف و دونستک و همچنین یک ایستگاه رادیویی دفاعی ساخت آمریکا در نزدیکی شهر «کراماتورسک» در دونستک را هدف قرار داد.

پدافند هوایی روسیه نیز، ۶ هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را در مناطق مهم از جمله لوگانسک، دونستک، نیکولایف، زاپوروژیه و خارکف نابود کردند.

بنابراین گزارش در جریان عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، تاکنون ۲۶۷ هواپیما و ۱۴۸ بالگرد اوکراینی، یک‌هزار و ۷۷۶ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۶۷ سامانه موشکی ضد هوایی، چهارهزار و ۳۵۴ تانک و خودروی مسلح جنگی، ۸۰۹ سامانه راکتی چند پرتابی، سه هزار و ۳۲۰ توپخانه زمینی و خمپاره‌انداز و نزدیک به پنج هزار خودروی ویژه نظامی توسط نیروهای روسیه از بین رفته‌اند.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیات نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: