پرش به محتوا

روسیه: آمریکا مسئول همه خونریزی هاست

وزیر دفاع روسیه: آمریکا مسئول همه خونریزی هاست

وزیر دفاع روسیه با اشاره به اینکه آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، همه توان خود را به کار گرفت تا اوکراین را به دشمن روسیه تبدیل کند گفت: آمریکا مسئول همه خونریزی هاست.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در کنفرانس خبری در مسکو اعلام کرد امروز به وضوح شاهد سیاست‌های نازیستی هستیم و در تریبون‌های اروپایی شاهد ظهور گرایش‌های ضد روسیه هستیم. عبرت‌ها به خوبی مورد توجه قرار نگرفته اند و هنوز گروه‌های نازی جنایاتی مرتکب می‌شوند. همچنین شاهد جنگ‌هایی در عراق، لیبی و افغانستان هستیم. افرادی همه این جنایات را برنامه ریزی کرده اند و اجرا می‌کنند. آمریکا مسئول همه این خونریزی هاست.
وی در ادامه افزود: از سوی دیگر شاهد رویکرد‌های نئونازی در اوکراین هستیم و کی‌یف اعتراف کرده است که وارث نازی‌های آدمکش است و از نازی‌ها تقدیر می‌کند. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا همه توان خود را به کار گرفت تا اوکراین را به دشمن روسیه تبدیل کند به همین سبب در اوکراین قوانین منع استفاده از زبان روسی و هر چیز دیگر که رنگ و بوی روس داشته باشد، اجرا می‌شود. بسیاری از مردم اوکراین بخصوص اهالی دنباس چنین قوانینی را رد می‌کنند به همین سبب مجازات‌هایی علیه آن‌ها بخصوص علیه اهالی جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک اعمال شد و هزاران تن از غیرنظامیان بخصوص زنان و کودکان در آنجا کشته شدند.
وی تاکید کرد: اوکراین با حمایت ناتو در صدد پیوستن به این سازمان است که این امر تهدیدی برای امنیت روسیه است. بر همین اساس فرمانده کل نیرو‌های مسلح روسیه تصمیم درستی برای آغاز عملیات نظامی ویژه اتخاذ کرد که هدف اصلی آن حمایت از اهالی دنباس در برابر نسل کشی‌های نظام کی‌یف است. در روز‌های آغازین عملیات نظامی، نیرو‌های ما با جنایات هولناک گروه‌های مسلح اوکراینی روبرو شدند، زیرا ملی گرایان افراطی و نئونازی‌ها در اماکن مسکونی پنهان می‌شدند و از ساختمان‌های غیرنظامی به عنوان پایگاه نظامی استفاده می‌کردند و حملات خود را از آنجا انجام می‌دادند و هنگام خروج از این مناطق مسکونی، همه چیز را ویران می‌کردند تا غیرنظامیان چیزی نداشته باشند که از آن استفاده کنند. این کار‌ها به کلی یادآور اقدامات نازی‌های آلمان است.
شویگو در ادامه افزود: پس از کودتا علیه حکومت در سال ۲۰۱۴، گردان‌های نئونازی‌ها تشکیل شد که رویکرد آن‌ها نفرت از هر چیز غیراوکراینی است. گردان ملی گرایان افراطی موسوم به آزوف خود را به همه اوکراینی‌ها تحمیل می‌کردند. نیرو‌های روسیه در مناطقی که نیرو‌های اوکراینی از آنجا عقب نشینی کرده اند نشانه‌هایی از نازی‌ها پیدا کرده اند که در نمایشگاه‌های سلاح‌های مورد استفاده نیرو‌های اوکراینی در جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک به نمایش گذاشته شده است. هم اکنون تلاش‌های جدی برای جلوگیری از تحریف تاریخ انجام می‌شود تا جوانان و نسل‌های جدید تاریخ کشور و فرهنگ‌ها و سنت‌های ملت ما را بشناسند و روحیه نظامی و عشق به وطن را تقویت کنند و اقداماتی اتخاذ می‌شود تا فیلم‌های تاریخی مربوط به پیروزی‌ها تولید و پخش شود. همچنین اسناد زیادی از آرشیو وزارت دفاع منتشر خواهد شد و پس از آن نیز اطلاعاتی از درگیری‌های ماریوپل پخش خواهد شد.
وی افزود: وزارت کشور طی دوره اخیر ۱۷ و نیم میلیون سند تاریخی را منتشر کرده است. همچنین قوانین مربوط به مبارزه با فاشیسم اصلاح خواهد شد. قوانینی برای منع استفاده از نماد‌های نازی و انتشار هر محتوایی در تقدیر از نازی‌های آلمان تدوین شده است. تقدیر از جنایتکاران نازی و تبعیت از سیاست‌های آن‌ها جرم محسوب می‌شود؛ بنابراین مبارزه با نئونازی‌ها باید شدید و فراگیر باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: