پرش به محتوا

پولیتیکو: آمریکا از حملات اوکراین به کریمه حمایت می کند.ترجمه مجله هفته.
گزارش پولیتیکو: آمریکا از حملات اوکراین به کریمه حمایت می کند

اخیرا چندین انفجار کریمه را لرزاند.
به گزارش پولیتیکو، اوکراین مستقیماً مسئولیت این امر را نپذیرفته است، اما کیف می خواهد شبه جزیره را به اصطلاح «آزادسازی» کند. طبق یک گزارش رسانه ای، ایالات متحده معتقد است کریمه که در سال ۲۰۱۴ دوباره به روسیه پیوسته است، برای حملات اوکراین یک هدف قانونی است.
پایگاه خبری پولیتیکو روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ناشناس در دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گزارش داد که ایالات متحده حملات اوکراین به کریمه را به عنوان یک هدف مشروع برای «دفاع از خود» می بیند.

به نوشته این روزنامه آنلاین، واشنگتن «اگر کیف آنرا لازم تشخیص دهد» آمریکا مانع حملات به شبه جزیره کریمه نخواهد شد. از نظر تاریخی، کریمه روسیه از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ بخشی از اوکراین مستقل بود، اما پس از کودتا غیر قانونی در اوکراین ساکنان شبه جزیره به اتحاد مجدد با مسکو رأی دهند. این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است به این پایگاه خبری گفت:
«بدیهی است که ما اهدافی را برای اوکراین انتخاب نمی کنیم و همه چیزهایی که ما به اوکراین ارائه کرده ایم برای دفاع از خود است. هر هدفی را که اوکراینی ها در خاک اوکراین مورد حمله قرار دهند، بنا به تعریف دفاع از خود است.»
این مقام در پاسخ به سوال پولیتیکو که آیا دولت بایدن، رئیس جمهور آمریکا، شبه جزیره را یک سرزمین مستقل اوکراین می داند، پاسخ داد: «کریمه متعلق به اوکراین است. »
کریمه در سال ۲۰۱۴ پس از کودتای دولتی در کیف از اوکراین جدا شد و با اکثریت قاطع در همه پرسی به پیوستن به روسیه که توسط غرب به رسمیت شناخته نشد رای دادند.
یک مقام اوکراینی به این رسانه آنلاین گفت که «سیگنال حمایت» دولت بایدن، رئیس جمهور آمریکا از حمله به کریمه «به کیف رسیده است».
گزارش پولیتیکو در پی اظهارات قبلی الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین است.
رزنیکوف، روز پنجشنبه به صدای آمریکا که توسط دولت آمریکا حمایت مالی می‌شود، گفت که قول کی‌یف مبنی بر عدم حمله به خاک روسیه با تسلیحات غربی در مورد کریمه صدق نمی‌کند – و واشنگتن هیچ مخالفتی با حمله اوکراینی به کریمه ندارد.
انفجارهای قوی در نزدیکی یک انبار مهمات روز سه شنبه شهرک مایسکویه در نزدیکی ژانکوی در شمال شرقی کریمه را لرزاند. این دومین حادثه از این دست در تنها چند هفته بود. همچنین در اوایل ماه جاری یک رشته انفجار در فرودگاه نظامی ساکی در نزدیکی نووفیودوروکا در شبه جزیره رخ داد که منجر به زخمی شدن ۱۴ نفر و کشته شدن یک نفر شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حملات اخیر «اقدامات خرابکارانه» بوده که به اشیاء غیرنظامی از جمله خطوط برق، یک نیروگاه، یک خط راه آهن و چندین ساختمان مسکونی آسیب رسانده است.
اوکراین مستقیماً مسئولیت حملات اخیر را نپذیرفته است، اما پس از حادثه در فرودگاه ساکی، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که جنگ «در کریمه آغاز شد و باید با – آزادسازی آن» پایان یابد.

حمله پهپادی اوکراین به پل کرچ در کریمه.

صحنه جنگ، شبه جزیره کریمه.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: