پرش به محتوا

آمریکا گاز را به ۷ برابر قیمت به آلمان میفروشد.

سخنگوی دوما: آمریکا اروپا را به گرسنگی، سرما و انزوا محکوم کرده است.
ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های آلمانی و روسی، سخنگوی پارلمان روسیه در رسانه های اجتماعی یادآوری کرد که واشنگتن گاز خود را ۷ برابر قیمت داخلی آمریکا به متحدانش در اروپا غالب می‌کند.
آمریکا اروپا را به «گرسنگی، سرما و انزوا» محکوم کرده است.

در ایالات متحده، هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز ۳۳۳ دلار قیمت دارد. واشنگتن آن را به ۷.۳ برابر قیمت واقعی به اروپا می فروشد و اقتصاد اتحادیه اروپا را غیررقابتی می کند.
ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای ایالتی در تلگرام نوشت: تورم در منطقه یورو به رکورد ۸.۹ درصد رسیده است. ایالات متحده اروپا را به «گرسنگی، سرما و انزوا» محکوم کرد.
علاوه بر این، موج گرمای غیرمعمول در اروپا تأثیر شدیدی بر کشاورزی گذاشت و برداشت محصولات کشاورزی ۲۰ درصد کاهش یافت. وی افزود که هزینه های برق در طول سال شش برابر شده است.
ولودین، متقاعد شده است که تصمیم کشورهای اتحادیه اروپا برای تحریم منابع انرژی روسیه نتیجه فشار واشنگتن بوده است.
همین امر در مورد ممنوعیت ورود شهروندان روسیه به اتحادیه اروپا که در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته است، هم صدق می کند.
به گفته وی، کشورهایی که به «ترویج کنندگان سیاست آمریکا» در اروپا تبدیل شده اند عبارتند از: انگلیس، لیتوانی، لتونی، استونی، اوکراین، لهستان، جمهوری چک و فنلاند.

«واشنگتن حاضر است برای حفظ قدرت خود در جهان هر کاری که لازم است انجام دهد و رفاه شهروندان و اقتصاد کشورهای اروپایی را قربانی کند.»

ولودین بارها از اروپا به دلیل تحریم های اعمال شده علیه روسیه انتقاد کرده است. او در اوایل آگوست توضیح داد که سیاست تحریمی غرب تنها به افزایش قیمت ها، تورم و کمبود انرژی منجر شده است.
اظهارات او در زمانی بیان می شود که اتحادیه اروپا به دلیل افزایش قیمت ها در سراسر جهان گرفتار بحران انرژی شده است.
در اوایل این ماه، اتحادیه اروپا یک طرح اضطراری را تصویب کرد. این امر تصریح می کند که تمامی کشورهای اتحادیه اروپا به طور داوطلبانه مصرف گاز خود را از ابتدای آگوست تا مارس سال آینده نسبت به میانگین مصرف پنج سال گذشته در این دوره ۱۵ درصد کاهش خواهند داد.
بر اساس ارقام کمیسیون اتحادیه اروپا، در مجموع باید ۴۵ میلیارد متر مکعب گاز صرفه جویی شود. آلمان برای رسیدن به هدف باید حدود ده میلیارد متر مکعب گاز کمتر مصرف کند.

با توجه به کمبود قریب الوقوع گاز در آلمان، ولفگانگ کوبیکی، معاون رئیس پارلمان آلمان حزب دولتی لیبرال های آزاد FDP، به سود گشایش فوری خط لوله نورد استریم ۲ دریای بالتیک صحبت کرده است.

کوبیکی در مصاحبه با شبکه تحریریه آلمان (RND) خواستار این شد که ما اکنون باید نورد استریم ۲ را در اسرع وقت باز کنیم تا مخازن ذخیره گاز خود را برای زمستان پر کنیم. وزیر اقتصاد فدرال باید هر کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که ما انرژی بیشتری در دسترس داریم.
با توجه به بحران گاز، معاون رئیس پارلمان آلمان خواستار ادامه خرید گاز از روسیه شده است.
به گفته این سیاستمدار لیبرال در پارلمان آلمان، «هیچ دلیل معقولی برای عدم افتتاح نورد استریم ۲» وجود ندارد. اگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گاز خود را متوقف کند، آلمان چیزی را از دست نداده است.

کوبیکی می‌گوید: «اگر از این طریق گاز بیشتری دریافت کنیم، شاید حتی کل مقدار تضمین شده در قرارداد با روسیه، به مردم خودمان کمک می‌کند در زمستان یخ نزنند و صنعت ما آسیب جدی هم نخواهد دید».

«اکنون اولویت اصلی دولت فدرال است که اطمینان حاصل کند که چنین ،نتیجه ای برسیم.»
معاون حزب لیبرال دموکرات توضیح داد که دقیقاً دلیل قطع نشدن خطوط لوله دیگر از روسیه است.
هنگامی که مخازن ذخیره گاز پر شد، می‌توانیم نورد استریم ۲ را دوباره ببندیم – و خطوط لوله دیگر یعنی نورد استریم ۱ را نیز پس از مستقل شدن، ببندیم. اما ما هنوز در چنین موقعیتی قرار نداریم.»

کوبیکی معتقد است که این واقعیت که آلمان از روسیه گاز دریافت می کند «اینکه ما گاز را از این لوله و یا از آن لوله دریافت کنیم فرقی در خوب یا بد بودن ،این کار نمی کند.»

گاز نورد استریم ۲ غیراخلاقی تر از نورد استریم ۱ نیست. این فقط یک لوله دیگر است، همین!

معاون رئیس جمهور بوندستاگ در پاسخ به این سوال که آیا پوتین از راه اندازی نورد استریم 2 به عنوان یک موفقیت بزرگ با توجه به اختلافات سیاسی فعلی با آلمان استفاده نمی کند، پاسخ داد که هر چیزی که تضمین کند گاز بیشتری به اینجا برسد برای آلمان مفید است. پوتین

«اتفاقاً، بزرگترین موفقیت تبلیغاتی پوتین این خواهد بود که بنزین ما تمام شود در حالی که او هنوز از ما پول خوبی به دست می آورد. این باید جلوگیری شود.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: