حمله پهپادی اوکراین به پل کرچ در کریمه.

ترجمه مجله هفته

پل کرچ: مشاور زلنسکی طولانی ترین پل اروپا را تهدید به تخریب کرد.

به گزارش رسانه های روسی، کیف میخواهد طولانی ترین پل اروپا را بر فراز تنگه کرچ تخریب کند و اقدامات خرابکارانه را اعلام می کند. برای دولت اوکراین، طولانی ترین پل در اروپا فقط یک «ساخت غیرقانونی و مسیر اصلی دسترسی برای تدارکات ارتش روسیه در کریمه» است.

به گفته مشاور ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، پل کریمه روسیه، بزرگترین سازه در نوع خود در اروپا، قرار است “تخریب شود”.

میخائیل پودولیاک روز سه شنبه در پاسخ به این سوال که چرا کیف می خواهد به آنها حمله کند، به گاردین گفت: «این یک ساخت و ساز غیرقانونی و مسیر اصلی تدارکات ارتش روسیه در کریمه است. ».
این پل پس از جدایی کریمه از اوکراین در سال ۲۰۱۴ در پی کودتای مسلحانه در کیف و رای گیری در همه پرسی به پیوستن به روسیه ساخته شد.

این یک ارتباط مستقیم جاده ای و ریلی با منطقه ایجاد می کند که قبلاً فقط از طریق دریا یا هوا از بقیه روسیه قابل دسترسی بود. این پل عمدتاً برای ترافیک شهری استفاده می شود.

پودولیاک اکنون آخرین مقام اوکراینی است که قصد کی یف برای حمله به این سازه را تایید کرده است. او با بیانیه خود نشان داد که اوکراین در حال آماده شدن برای انجام اقدامات خرابکارانه در کریمه است.

از هفته گذشته، انفجارهای قوی تأسیسات نظامی با انبارهای مهمات را در دو مکان مختلف در شبه جزیره لرزاند.
وزارت دفاع روسیه آخرین انفجار را که روز سه شنبه در نزدیکی روستای مایسکویه در شمال کریمه رخ داد، به عنوان یک اقدام خرابکارانه طبقه بندی کرد.
کیف هنوز به طور رسمی این حوادث را تایید نکرده است. اما بسیاری از مقامات اوکراینی به همین میزان اشاره کرده اند و پودولیاک در مصاحبه خود با روزنامه بریتانیایی نیز این ارزیابی را تکرار کرد.

وی گفت: “من با وزارت دفاع روسیه در پیش بینی حوادث بیشتر از این نوع در دو تا سه ماه آینده موافق هستم. فکر می کنم شاهد چنین حوادث بیشتری باشیم.”

مشاور رئیس جمهور اوکراین این حملات را یک “ضد حمله” توصیف کرد. این ضد حمله با اقدامات نظامی که معمولاً با این اصطلاح توصیف می شود متفاوت است.
یک ضد حمله اوکراینی بسیار متفاوت از یک [ ضد حمله روسی] است.
او توضیح داد که ما از تاکتیک های دهه ۶۰ و ۷۰ قرن گذشته استفاده نمی کنیم.

گاردین مظنون است که پودولیاک به طور ضمنی و بی سر و صدا به شکست اوکراین در استقرار نیروها و تسلیحات در میدان نبرد برای یک ضد حمله برنامه ریزی شده علیه نیروهای روسی اعتراف کرده است.
برای هفته‌ها، مقامات ارشد اوکراین وعده داده‌اند که بازپس‌گیری شهر خرسون به زودی آغاز خواهد شد.
حتی برخی ادعا کردند که این عملیات از قبل در جریان بوده است.
اما پودولیاک هفته گذشته به بی بی سی گفت که “همه اظهارات علنی” مقامات اوکراینی “جنگ روانی” با هدف تضعیف روحیه ارتش روسیه است.

پدافند هوایی روسیه در نزدیکی کرچ فعال شده است – ساکنان از انفجارهای در ابن منطقه خبر می دهند
پدافند هوایی روسیه شامگاه پنجشنبه به سوی اجسام ناشناس بر فراز شهر کرچ در کریمه شلیک کرد.
اولگ کریوچکوف مشاور رهبری سیاسی شبه جزیره پس از ارزیابی های اولیه در تلگرام اعلام کرد: هیچ خطری برای شهر و پل وجود ندارد.

ساکنان کرچ اما در شبکه های اجتماعی از شنیده شدن دو انفجار خبر دادند.

پل ۱۸ کیلومتری بین کریمه و سرزمین اصلی روسیه در شهر بندری کرچ آغاز می شود.
با این حال ساکنان از صدای انفجار در آسمان خبر دادند. صدای هواپیماها هم به گوش می رسید.

به عنوان مثال کانال تلگرام Ransche wsech. Nu potschti گزارش می دهد که گفته می شود یک پهپاد در نزدیکی کرچ سرنگون شده است.
این را ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اصلی اداره نظامی – غیرنظامی منطقه زاپوروژیه اعلام کرد.

بر اساس اطلاعات اولیه، یک پهپاد اوکراینی در فاصله دوری از پل کریمه سرنگون شده است.
روگو گفت: این عملیات هیچ تلفات یا خسارتی در پی نداشته است.

اوکراین این ساختار را که در سال 2018 افتتاح شد، به عنوان یک هدف نظامی مشروع می بیند. روسیه تهدید کرده است که در صورت حمله به پل راه آهن و جاده، تلافی بزرگی خواهد کرد (RT DE گزارش داد)

در این بین اولین فایل های ضبط شده از این انفجارها در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

https://t.me/navideovidno/49729

https://t.me/navideovidno/49732?single

https://t.me/navideovidno/49733?single

https://t.me/navideovidno/49734?singleبر این اساس، دو انفجار رخ داد. از سوی دیگر رسانه های محلی از مانور صحبت کردند.