پرش به محتوا

آمریکا بازهم دارایی های افغانستان را مسدود کرد.

ترجمه مجله هفته.

پس از کشتن رئیس القاعده: آمریکا مجدداً مانع از بازگرداندن دارایی های مسدود شده افغانستان می شود، بهانه برای ادامه گرسنگی دادن مردم افغانستان و مردن ۱۳۰۰۰ کودک افغانی در عرض کمتر از ۷ ماه اینبار الظواهری است!

دولت ایالات متحده مدت هاست که هفت میلیارد دلار از بانک مرکزی افغانستان که در ایالات متحده ذخیره شده است، را مصادره کرده است.
پس از کشته شدن رئیس القاعده در کابل، واشنگتن اکنون مذاکرات با طالبان را در مورد میلیاردها دلار مسدود شده بانک مرکزی افغانستان به حالت تعلیق درآورده است، حتی در شرایطی که میلیون ها نفر در این کشور با گرسنگی روبرو هستند.

دولت بایدن تصمیم گرفته است که هیچ یک از حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده افغانستان در ایالات متحده را آزاد نکند، زیرا طالبان به مقامات مظنون القاعده در کابل پناه می دهند.
به گزارش وال استریت ژورنال، آمریکا مذاکرات با طالبان را بر سر میلیاردها دلار بانک مرکزی افغانستان که پس از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر القاعده در کابل مسدود شده بود، به حالت تعلیق درآورده است.
در بیانیه‌ای که پس از نشست اضطراری طالبان در آن زمان در شهر قندهار در جنوب قندهار در واکنش به کشته شدن رئیس القاعده منتشر شد، این گروه اعلام کرد که از حضور ظواهری در کشور بی‌اطلاع است و بررسی خواهد کرد که آیا او در افغانستان ساکن بوده و آیا در این حمله کشته شده است یا نه.

تصمیم جدید ایالات متحده نشانه های اولیه پیشرفت در گفتگوهای ایالات متحده و طالبان را از بین برد و امیدها برای بهبود اقتصادی در افغانستان را از فعلا به خاک سپرد، زیرا میلیون ها نفر از زمان تحریم های غرب آواره شده اند. زمانی که طالبان در اوت ۲۰۲۱ قدرت را به دست گرفتند، با گرسنگی مواجه شدند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که حمله هواپیمای بدون سرنشین ایالات متحده که منجر به کشته شدن الظواهری رهبر القاعده در اواخر ماه گذشته شد، نگرانی های غرب را در مورد تجدید حیات تروریسم جهانی که از افغانستان سرچشمه می گیرد، را برانگیخته است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: