پرش به محتوا

یکی به عباس می گفت اینجا آلمان است!
به گزارش رسانه های گوناگون، محمودعباس، رئیس‌جمهور فلسطین در سفر خود به برلین، پس از اینکه یک روزنامه‌نگار از او درباره «تروریست‌های فلسطینی» سوال کرد، در پاسخ به کشتارهای اسرائیل از فلسطینی ها اشاره کرد و اسرائیل را به «هولوکاست» علیه فلسطینی‌ها متهم کرد.

عباس گفت که اسرائیل از سال ۱۹۴۷ تاکنون ۵۰ قتل عام مرتکب شده است. و هرگز معذرت خواهی نکرده است. این پاسخ خشم سیاستمداران آلمانی را برانگیخت.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و اولاف شولز، صدراعظم آلمان در نشست روز سه‌شنبه خود در برلین در مورد مناقشه خاورمیانه و مسئله فلسطین گفتگو کردند.

اگرچه آلمان هنوز رسماً متعهد به «راه حل دو دولتی از طریق مذاکره» برای حل مناقشه بین اسرائیل و فلسطینی ها است، شولتز گفت که دولت آلمان از ابتکار فلسطین که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یک دولت کامل به رسمیت شناخته شود حمایت نمی کند.

دولت خودمختار فلسطین از وضعیت ناظر در سازمان ملل برخوردار است. آلمان معتقد است که هنوز زمان تغییر این وضعیت فرا نرسیده است.

عباس بارها تاکید کرده است که فلسطینی ها در تلاشند راه حل دو کشور را از شکست نجات دهند تا یک چشم انداز سیاسی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل از سال ۱۹۶۷ و راه حلی عادلانه برای آوارگان فلسطینی ایجاد کنند.

دیدار عباس و شولتز تحت الشعاع مقایسه هولوکاست توسط رئیس جمهور فلسطین قرار گرفت که باعث خشم احزاب آلمانی و اسرائیل شد.

عباس در سفر خود به برلین، اسرائیل را به کشتارها و «هولوکاست»های متعدد علیه فلسطینیان متهم کرد. عباس در نشست خبری مشترک با صدراعظم آلمان گفت: اسرائیل از سال ۱۹۴۷ تا به امروز ۵۰ قتل عام در ۵۰ نقطه فلسطینی انجام داده است و در ادامه گفت،:
«۵۰ قتل عام، ۵۰ هولوکاست. تا به امروز، هر روز، قربانی ارتش اسرائیل هستیم »
پیش از این روزنامه نگاری از او پرسیده بود که آیا در پنجاهمین سالگرد حمله «تروریست های فلسطینی» به تیم المپیک اسرائیل در مونیخ از اسرائیل عذرخواهی می کند یا خیر. عباس توضیح داد که هر روز بی گناهان غیر نظامی کشته میشوند اینها توسط ارتش اسرائیل کشته می شوند.
شولز در ابتدا مخالفتی نکرد زیرا سخنگوی او اشتفان هبستریت بلافاصله پس از پاسخ های محمود عباس کنفرانس مطبوعاتی را پایان یافته اعلام کرد.
صدراعظم آلمان اما چند ساعت بعد به روزنامه امپریالیستی – صهیونیستی بیلد گفت:
«به ویژه برای ما آلمانی ها، هرگونه معادل سازی هولوکاست غیرقابل تحمل و غیرقابل قبول است.»

رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان، فردریش مرتس، از نحوه برخورد شولز با این حادثه در توییتر انتقاد کرد و آن را «باورنکردنی» خواند.
صدراعظم باید «به وضوح با رئیس جمهور فلسطین مخالفت می کرد و از او می خواست که محل را ترک کند!»
از دیدگاه فلیکس کلاین، مسئول دولتی مبارزه با یهودی ستیزی دولت آلمان، اظهارات رئیس جمهور فلسطین «بی توجه به حساسیت ما میزبانان آلمانی بیان شده است».

ژایر لاپید نخست وزیر اسرائیل نیز مقایسه هولوکاست عباس را محکوم کرد.
لاپید در توییتی نوشت: «محمود عباس در حالی که در خاک آلمان ایستاده است، اسرائیل را به ارتکاب ۵۰ هولوکاست متهم میکند، این مقایسه نه تنها یک شرم اخلاقی است، بلکه یک دروغ آشکار است».

محمود عباس در سفر خود به برلین یکبار خواست نگاهی تا حدودی واقعی تر اما نه چندان دقیق به تاریخ بیاندازد اما تلاشی نه چندان موفقیت آمیز(مقایسه کشتار ها ی اسرائیل با جنایت هولوکاست منجر به کم اهمیت جلوه دادن کشتار یهودیان توسط آلمان نازی میشود. این امر در آلمان نه تنها ممنوع بلکه جرم محسوب میشود.)، منتها کسی باید به او میگفت اینجا آلمان است، مستقل از اینکه رد هولوکاست و یا کم و یا بی اهمیت جلوه دادن آن امری نادرست است و بی احترامی به شش میلیون قربانی غیر نظامی یهودی توسط رژیم فاشیستی آلمان است، همانطور که کم اهمیت جلوه دادن ۲۰ تا ۳۰ میلیون روس که قربانی تجاوز آلمان نازی به شوروی شدند بسیار غیر انسانی است، باید متذکر شد در اسرائیل میتوان بیشتر از ارتش و دولت اسرائیل انتقاد کرد تا در آلمان، در اسرائیل روشنفکران و چپ هایی زندگی میکنند که یهودی زاده اند ولی حق سخنرانی در آلمان را ندارند در اسرائیل آنها هم سخنرانی میکنند و هم مطلب منتشر میکنند! متاسفانه در آلمان انتقاد به رفتار پلیس اسرائیل و سیاست دولت و ارتشش معادل یهودی ستیزی ارزیابی میشود، فعلا اسرائیل و اوکراین تابو هستند، زیادی حرف بزنی یا تعطیلت میکنند یا … خب تا همینجا هم زیادی حرف زدیم، پرزیدنت عباس به آلمان خوش آمدی!

در این فاصله محمود عباس با انتشار اعلامیه‌ای از سخنان قبلی خود فاصله گرفت و اعلام کرد »هولوکاست وحشتناک ترین جنایت تاریخ مدرن بشری است» و بدین ترتیب مقایسه کشتار های با اسرائیل با هولوکاست را نادرست خواند.


منابع ان تی وی، بیلد، راشا تودی و کل رسانه های آلمان

۱ دیدگاه »

  1. چه عباس بداند که آلمان مستعمره آمریکاست و چه نداند، در اصل قضیه تاثیری ندارد.
    آلمان از طریق خرید دویچه بانک آلمانی توسط آمریکا، صاحب کلیه صنایع آلمان گردیده است. بیمه روک آلیانس و کلیه بنگاه های مالی و صنعتی از طریق وام دادن سند مالکیتشان در دست دویچه بانک بوده که اکنون متعلق به آمریکاست. آمریکا حتی از طریق دویچه بانک و بانک مرکزی اروپا که در کنار دویچه بانک لانه دارد، یونان را بخاک سیاه کشانیدند حتی بناهای فرهنگی هزاره ای را خصوصی سازی کردند و بلعیدند آنهم به نام آلمان.
    آلمان حتی پوست هندوانه زیر پای فرانسوی ها در مقابل سیاست وال استریت گردیده است. فرانسه بزودی در کنار انگلیس به گشوری عقب مانده تبدیل خواهند شد! با وجودیکه اتمی هستند و آلمان اتمی نیست. منتها متعلق به اربابی اتمی است.
    عباس تنها چیزی را که بای بفهمد «برو قوی شو که ضعیف پایمال است» و نگاهی به لبنان و یمن بیاندازند که بزودی ورق در این کشور ها برخواهد گشت.

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: