پرش به محتوا

کلاوس ارنست: نورد استریم ۲ حلال مشکلات است.

ارنست، سیاستمدار چپگرا با توجه به افزایش قیمت ها، «نورد استریم ۲ نباید تابو باشد»


کلاوس ارنست، سیاستمدار چپگرا، پیش بینی می کند که با توجه به تورم ناشی از افزایش قیمت انرژی، ماه های آینده برای شهروندان و اقتصاد سخت تر خواهد بود. او از مذاکره با مسکو به جای تحریم این کشور حمایت می کند.

از آنجایی که تورم بالای تاریخی ناشی از هزینه‌های به ظاهر بی‌پایان انرژی است، خط لوله نورد استریم ۲ که تقریباً تکمیل شده اما اخیراً به خاک سپرده شده است، با نزدیک شدن به فصل زمستان، دوباره به مطرح شدن است.
حتی اگر در حال حاضر گزارش های خوش بینانه از سطح نسبتاً بالای ذخیره سازی گاز وجود داشته باشد و هدف این باشد که تا نوامبر به ۹۵ درصد هم برسد، نمی توان با قطعیت روی این ادعا ها حساب کرد.

سباستین بلشکه، مدیر عامل انجمن ذخیره سازی INES هشدار می دهد که با دمای معمولی و کاهش عرضه گاز از طریق نورد استریم ۱، گاز ذخیره شده را می توان در اوایل ماه مارس یا آوریل آینده تمام شده حساب کرد.
اگر واردات گاز کاهش یابد، حتی ممکن است زودتر این اتفاق بیفتد.
و حتی اگر گاز ذخیره شده برابر با ۹۵ درصد باشد این مقدار گاز تنها برای ۲ ماه زمستان در سراسر آلمان کفایت میکند.
در پس زمینه افزایش شدید قیمت ها در مناطق مختلف، که عمدتاً ناشی از انفجار هزینه انرژی است، کلاوس ارنست، رئیس کمیته انرژی در بوندستاگ آلمان، از دولت فدرال می خواهد که از نورد استریم ۲ به عنوان یک گزینه دوباره استفاده کند.
«تحریم های انرژی علیه روسیه یک اشتباه جدی است!»
این همان چیزی است که ارنست در مقاله ای در برلینر سایتونگ می نویسد و توجیه می کند.
از جمله موارد دیگر، گسترش انرژی های تجدیدپذیر و تنوع بخشیدن به واردات انرژی درست است.
رهبر سابق حزب چپ گفت: «اما به خطر انداختن تامین انرژی بزرگترین اقتصاد اروپا خودکشی است، هم به شهروندان و هم صنعت آسیب می رساند و به هیچ وجه به اوکراین کمک نمی کند.»

هدف اصلی تحریم ها که ضعیف کردن اقتصاد روسیه است بهرحال با شکست روبرو شده است، زیرا روسیه در حال حاضر فرصت های صادراتی را در هند و چین باز کرده و توانسته مازاد حساب جاری خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر کند.
نمی توان انتظار داشت که جنگ در نتیجه تحریم های ما با سرعت بیشتری به پایان برسد.
در حالی که سیاست طراحی شده توسط سبزها اثرات منفی بر اهداف حفظ محیط زیست را می پذیرد، نه بحث در مورد زمان بهره برداری نیروگاه های هسته ای به راه حلی برای این مشکل منجر شده است و نه نیروگاه های زغال سنگ دوباره به بهره برداری رسیده اند. ارنست در ادامه گفت، اصولا انرژی اضافی که قرار است از این طریق تامین شود، جایگزینی برای انرژی روسیه نیست، ارنست تاکید کرد تامین انرژی فقط می تواند در گفتگوهای مستقیم با روسیه تامین شود.
به نظر می رسد که از نظر سیاسی احمقانه است که ما معاهده خود با روسیه را از طریق اعمال تحریم های زیر پا بگذارید و در عین حال انتظار داشته باشید که روسیه به این معاهده عمل کند.
این واقعیت که مسکو به طور کلی به تحویل کالاهای لازم مانند گاز ادامه می دهد بسیار شگفت انگیز است.
«نورد استریم ۲ نباید تابو باشد!»
توافق با روسیه می تواند عرضه انرژی را تثبیت کند، عرضه را افزایش دهد و در نتیجه قیمت انرژی را کاهش دهد.
به نظر می رسد نه تنها کلاوس ارنست از این گزینه حمایت می کند. بر اساس نظرسنجی اخیر فورسا، از هر سه آلمانی دو نفر با گاز نورد استریم ۲ مشکلی ندارند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: